בשנים הארונות התרחשו לא מעט מקרים בהם מטיילים ישראלים שהגיעו לטייל בגאורגיה נעצרו בכניסה למדינה בגלל שברשותם נמצאו תרופות ללא אישור רופא. חוקי המקום מכריחים להצטייד באישור באנגלית גם לתרופות שכיחות שאצלנו ניתן לקנות ללא הרבה בעיות. >> לרשימת התרופות המלאה

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

המקרים הרבים הללו, שלא ידועים למטייל הישראלי, גרמו לנציגי שגרירות גאורגיה בארץ להוציא מכתב הבהרה בנוגע לחוקים המקומיים שכדאי שגם אתם תכירו:

"ישראלים יקרים, בשנים האחרונות הפכה גאורגיה ליעד תיירות נחשק ופופולרי ביותר עבורכם, התיירים הישראלים. נתוני רשות התיירות של גאורגיה  מציגים עלייה מתמדת במספר הישראלים שבוחרים לעשות את חופשתם בגאורגיה. בשנת 2016 - 100,000 תיירים ישראלים ביקרו בגאורגיה. בשנת 2017 - 115,000 תיירים ישראלים ביקרו בגאורגיה. בשנת 2018 - 150,000 תיירים ישראלים ביקרו בגאורגיה.

גאורגיה מושכת את התיירים הישראלים בזכות נופיה היפים, תשתית תיירות מפותחת, המחירים הנמוכים ומעל הכל- קבלת האורחים הנודעת של הגאורגים. הקשר בין העם הגאורגי לעם היהודי הוא אותנטי ועתיק. אין פלא שהישראלים מרגישים 'בבית' כאשר הם מבקרים בגאורגיה. מצדנו, אנחנו רוצים להמשיך לקיים את התחושה האינטימית  של קרבה וחברות.

ברצוננו להסב את תשומת לבכם לנושא טכני שקשור בכניסת תיירים לגאורגיה. לאחרונה, חלו מספר אירועים לא נעימים בהם ישראלים שנכנסו לגאורגיה כתיירים עוכבו לחקירה בגבול כשהתחוור שהם נושאים בכבודתם תרופות לשימושם האישי.

לידיעתכם: החוק בגאורגיה אוסר על הכנסת  תרופות  מסוימות, הוצאתן, או העברתן מגבולותיה. החוק בגאורגיה רואה בהן חומרים ממכרים.

תרופות
גם תרופות "רגילות" יכולות לסבך אתכם | צילום: DedMityay, shutterstock

אי לכך, אזרח/ית ישראלית המעוניינים להביא עימם לביקור בגאורגיה תרופות לשימושם, עליהם לפנות, טרם יציאתם מישראל, לרופא המטפל לבדוק  אתו על פי רשימה שמצורפת אם התרופה האמורה מכילה חומרים ממכרים. אם התשובה חיובית, עליהם להביא עימם בצמוד לתרופות גם המרשם הרשמי עבורן חתום ע"י הרופא, או בית חולים עם חותמת רשמית. את המרשם יש להביא כשהוא מתורגם לאנגלית.

אם אזרח או אזרחית מישראל לא יציגו בגבולות גאורגיה מרשם רופא שנותן תוקף ישראלי רשמי לתרופות שברשותם - התרופות יילקחו מהם עד אשר יציגו את המרשם הרפואי המתאים. למען מניעת אי נעימויות וכדי שהחופשה שלכם בגאורגיה תהיה מהנה ונפלאה, אנא שימו לב לחוק שמוסבר כאן. בידידות, שגרירות גאורגיה בישראל".