כפי שפורסם בדיילי מייל הבריטי, איש עסקים ישראלי גרם לנזק של למעלה מחצי מיליון שקלים לחדר מלון בלונדון, במה שתואר כ"מצור של 90 דקות" כחלק מאירוע של "אפיזודה מאנית חריפה".

מהדיווח עולה כי ע' הצית כריות ומגבות בסוויטה 212 במלון ארבע העונות בפארק ליין ב-24 ביולי בשנה שעברה, כך לפי העדויות שהוצגו בפני המושבעים בבית המשפט של סאות'וורק קראון.

כחלק מהליך השמעת העדויות, חברי צוות האבטחה במלון טענו כי בסביבות הצהריים הוא דרש לדבר עם מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, ולהטיס את משפחתו לבריטניה מישראל במטוס פרטי, כשהוא מטיח קללות חברי האבטחה. צוות המלון התקשר יצר קשר עם חברו של הישראלי כדי שזה יוכל לעזור בבחינת מצבו, אך הוא התנהג אליו בגסות רוח תוקפנית במשך שעתיים עד שהוזעקה המשטרה, כך על פי העדויות._OBJ

המשטרה הגיעה בסביבות השעה 21:45 וניסתה להיכנס לחדר המלון, כשבזמן זה איש העסקים קילל את השוטרים ודרש לראות את עורך דינו. לאחר מכן הכניס את השוטרים לסוויטה, אך התבצר בחדר תוך כדי הצתת והשלכת חפצים שונים לעברם, כולל בקבוקי זכוכית וספר בוער. 

כאשר ע' נעצר בסופו של דבר ונלקח לבית החולים, נחשף מלוא הנזק. הוא הרס שלוש שידות סיניות עתיקות, שתי טלוויזיות, מערכת מוזיקה, סט רהיטי עץ ומספר משטחי זכוכית, כך בעדויות שהוצגו בפני בית המשפט. בעקבות הצתת הכריות והמגבות, העשן הכבד הפעיל את מערכת כיבוי השריפות, וכתוצאה נגרם נזק רב לרכוש ולמבנה. 

היה צורך להחליף גם יצירות אמנות, ריפוד רהיטים ושלושה לוחות טפט בגלל כתמי קטשופ. במהלך התקרית, נפצע אחד השוטרים לאחר שבקבוק זכוכית התנפץ על דלת ליד פניו. החשבון הכולל עמד על סכום של 108,982.85 פאונד, קרוב לחצי מיליון שקלים. 

התובע כריסטופר ג'נקינס אמר: "אין חולק על כך שהוא ביצע את המעשים שהוא מואשם בהם. לאחר התקריות הללו הוא נעזר בשירותיהם של שלושה פסיכיאטרים מומחים, כששלושתם הסכימו שהוא יוכל להיעזר בהגנה של טענת אי-שפיות. הוא היה בעיצומה של אפיזודת מאניה חריפה. זה היה למעשה מצור של 90 דקות, כאשר הוא התבצר בחדרו והמשטרה מנסה להרגיע אותו".

בפני בית המשפט הוצגו הטענות כי ע' רכש 50 מכוניות טסלה כתוצאה מהפרעה דו-קוטבית שלו בשנת 2020. הוא גם אמר לפסיכיאטר במהלך הערכתו, שהוא רוצה לבנות עיר שבה משפחתו וטרנסג'נדרים יוכלו לחיות בשלום. ללונדון הגיע מספר ימים לפני התקרית במטרה לצפות בגרנד פרי הבריטי.

ע' הכחיש את הטענות וזוכה מהצתה, נזק פלילי לרכוש ושתי תקיפות של עובדי חירום, דהיינו שוטרים, עקב אי שפיות. כמו כן, חבר המושבעים קבע כי הוא אינו אשם בשל אי-שפיות בכל האישומים. הוא נמצא במעצר כחצי שנה בהמתנה למשפטו.

השופט, אנדרו וויילס, ששחרר אותו אתמול בערבות לפני השמעת גזר הדין. המשפט ממשיך וטרם התקבלה ידיעה על ההחלטה הסופית.