רגע לפני ההמראה, דרימליינר (צילום: dailymail.co.uk)
בדיוק כמו מטוס קרב. הדרימליינר | צילום: dailymail.co.uk
בעוד שאנשי בואינג מנסים לתקן את התקלות הבלתי מוסברות בסוללת הבואינג 787, שגורמות למטוס להיות מקורקע מאז ינואר, וידאו שרץ לאחרונה ברשת מוכיח מה הדרימליינר יכול לעשות אם הוא נופל לידיים הנכונות.
 
קטאר איירליינס פרסמה לאחרונה וידיאו, בו מוצג הדרימליינר כפי שהוא מאויש על ידי טייס -F-18, שדואג להפגין את יכולותיו המרשימות של המטוס באוויר. בשני הקטעים המדהימים, שצולמו ע"י משקיף על הקרקע, הטייס מבצע עם המטוס פעלולי אווירובטיקה בסלון האווירי הבינלאומי של פארנבורו המפשייר, אנגליה, ביולי 2012. אחד הסרטונים, שפורסם בקיץ זכה עד כה למעלה מ-2.5 מיליון צפיות, אך הסרטון ששוחרר רק אתמול ליו-טיוב, מציג קטע חדש בו הדרימליינר ממריא כמו כל מטוס קרב.

כמו מטוס קרב, דרימליינר (צילום: dailymail.co.uk)
לא לבעלי פחד גבהים | צילום: dailymail.co.uk


בתחילת השנה הודיעה רשות התעופה הפדראלית על קרקוע כל מטוסי הבואינג 787 דרימליינר בארה"ב, לאור דליפות מבטריות הליתיום שלהם, שבמקרים מסוימים גרמו לחדירת עשן לתא הנוסעים ואף לכמה נחיתות חירום. כעת יצרנית המטוסים משלימה את שלבי הניסויים על הקרקע ואת טיסות מבחן, בכדי להחזיר את הדגם החדש לשירות פעיל.

עם טייס קרב, דרימליינר (צילום: dailymail.co.uk)
פעלולי אווירובטיקה עם מטוס שיכול להכניס עד 350 נוסעים | צילום: dailymail.co.uk

מקיף את השמיים, דרימליינר (צילום: dailymail.co.uk)
סוויט דרימס דרימליינר (או בד דרימס לבעלי פחד גבהים) | צילום: dailymail.co.uk

בבואינג מדווחים כי טיסת המבחן האחרונה של הדרימליינר בוצעה ביום שישי האחרון, והיא זו שאמורה לחתום את מערכת הבדיקות לבעיות הסוללה של המטוס. היצרנית הגדירה את הטיסה הזו כ"מבחן ההסמכה הסופי למערכת הסוללה החדשה", ואחרי ניתוח הנתונים שלה רשות התעופה הפדראלית תחליט האם הסוללה במצב כזה שמאפשר לחזור ולהטיס את הדגם החדש.

בהודעה שהוציא דובר בואינג נמסר: "למעלה ממחצית הניסויים כבר הושלמו. שאר מבחני הקרקע והאוויר ישולמו במהלך הימים הקרובים".

צפו בקטע החדש:

ובקטע שזכה כבר ללמעלה מ-2.5 מיליון צפיות:

(מקור)

>> בקרוב: אתם מחליטים מראש איזה אוכל תקבלו בטיסה