וילמה סולטז (צילום: www.eturbonews.com)
נפטרה אחרי שאף חברת תעופה לא הסכימה להטיס אותה חזרה. וילמה סולטז | צילום: www.eturbonews.com
אישה אמריקנית נפטרה לאחר ששלוש חברות תעופה שונות סירבו לבקשתה לטוב בשלושה כיסאות צמודים. האישה מצאה את מותה במהלך חופשה שערכה בהונגריה, כך לפי ה - eturbonews.com.

וילמה סולטז, בת 56, ששקלה קרוב ל-193 קילוגרם, נסעה ב-17 לספטמבר יחד עם בעלה ג'אנוס לחופשה בהונגריה. סולטז סבלה ממחלת כליות קשה, והחופשה הייתה בגדר אתנחתא קצרה מהטיפולים שעברה. לפני שהזוג עלה על הטיסה מניו יורק לבודפשט, סוכן הנסיעות של השניים דאג לעדכן את חברת התעופה "דלתא" על מצבה, והם סיכמו על תאריך חזרתם ב-15 באוקטובר.

אבל תכנונים לחוד ומציאות לחוד. בעלה של סולטז מספר שאחרי שאשתו עלתה על המטוס של חברת KLM חזרה לניו יורק, צוות הטיסה ביקש ממנה לרדת ממנו בגלל משקלה הרב. "הם ניסו להתאים לה מקום אישי בסוף המטוס, אך לא יכלו להבטיח את בטיחותה כי לא מצאו לה חגורת בטיחות מתאימה", אמר הבעל. "בנוסף, הם אמרו שהכיסא לא יוכל להחזיק את המשקל שלה, ולא יעמוד בו לאורך כל הטיסה".

מהונגריה לגרמניה ובחזרה

אחרי שירדו מן המטוס, חיכו בני הזוג שעות בשדה התעופה. לאחר מכן, נמצא להם סידור מתאים כביכול, והם התבקשו לטוס לפראג, שם היה אמור לחכות להם מטוס של "דלתא" שיכול להבטיח את בטיחות האישה. אבל בפראג נאמר לסולטז שכיסא הגלגלים שבמטוס לא יוכל להחזיקה, כך גם המסוע שאמור להרים אותה למטוס.

הזוג נאלץ לחזור להונגריה עד שסוכן הנסיעות הודיע להם שהאופציה היחידה שנותרה להם כרגע היא להגיע לפרנקפורט, גרמניה, ומשם לעלות על טיסה של לופטהאנזה לארה"ב.

גם כאן, בדומה לתלאות שעברו בני הזוג במסעם חזרה לניו יורק, נוצרה בעיה. בלופטהאנזה אמנם הקצו להם צוות מיוחד, שבחן והתאים לאישה כיסא משולש, אך לא הצליחו לעלות אותה למטוס מבלי להוציאה מכיסא הגלגלים. אחרי חצי שעה של נסיונות, שעברו ללא כל הצלחה, הקפטן הגרמני ביקש מבני הזוג לעזוב את המטוס, והשניים נאלצו לרדת ממנו.

"140 נוסעים כבר ישבו במטוס וחיכו לטיסה, שכללה גם טיסת קונקשיין", טען דובר חברת התעופה הגרמנית לופטהאנזה. "לוח הזמנים חשוב במקרה של טיסות, ולא היה באפשרותנו לעכב את כולם בגלל זוג אחד".

"לא נמצאה החגורה המתאימה"

זוג האמריקנים נאלץ לטוס חזרה להונגריה, אז מצבה של האישה התדרדר במהירה. בהמשך סירבו בני הזוג לראות רופא בהונגריה, מפני שחשבו שהצרכים הרפואיים שלה לא יסופקו באותו אופן בו היא מטופלת בארה''ב. לאחר יומיים סולטז נפטרה, והיא נקברה לאחר מכן בארץ מולדתה.

עתה, מתוכננת תביעת ענק מול אותן חברות התעופה, בעזרת עורך הדין הולי אוסטרוב רונאי.

"אירוע בטיחות", דלתא (צילום: רויטרס)
דלתא: "זה היה בלתי אפשרי להכניס אותה למטוס" | צילום: רויטרס
חברות התעופה מיהרו להגיב ולהגן על חפותם. מ- KLM נמסר: "KLM עצובה מהאבידה, ומציעה את התנחומים למשפחה. כמו כן, הוכחנו שלא הייתה אפשרות להכניס את גברת סולטז למטוס עם חגורה מתאימה והצוות עבד סביבה רבות, כדי לפתור את הבעייה".

דלתא: "אחרי מבצע שלם בבודפשט, שלחנו את גברת סלטוז אלינו לפראג, ולאחר מאמצים רבים של צוות הטיסה, הבנו שזה בלתי אפשרי להכניס אותה למטוס - זאת בגלל משקלה העודף".

(מקור)

 >> זהירות, ספוילר: 7 אתרי תיירות מגניבים שיפתחו בקרוב ברחבי העולם