בזמן שהתחילו לצוץ לא מעט טענות על יחס עוין לישראלים בקטאר, במדינה שמארחת את המונדיאל מתמודדים בתקופה זו עם תופעה הרבה יותר נרחבת, אותה הם מנסים להעלים. מעדויות של תיירים במקום, מתברר שמתחת לפני השטח מתקיימת במדינה השמרנית תיירות מין משגשגת.

על פי ההערכות, מאות נערות לווי מסוכנויות גדולות הפועלות בדובאי הגיעו כמה ימים לפני המונדיאל ושכרו דירות במגדלי אירוח במדינה. "במלון שלי אני רואה כל ערב עשרות נערות ליווי שמגיעות לחדרים של תיירים. נראה שכולם יודעים על זה ושותקים", סיפר יוסי, ישראלי שהגיע לצפות במשחקי המונדיאל. "הן מסתובבות חופשי בבתי המלון. נראה כאילו שזה בהסכמה של הרשויות במדינה".

> השנה היא 2022 - ותיירות המין בעולם עדיין משגשגת

> אלה הדברים שאסור לפספס בקטאר

> אלה הדברים שאסור לעשות בקטאר

הוא ממשיך: "הכול מתנהל בסודי סודות. השלטון מן הסתם לא רוצה שזה יבלוט אז הכול קורה בשעות הערב והלילה. הכל פועל בשקט. כולם יודעים ושותקים. בחודש הזה התיירים יוציאו מיליוני יורו רק על זה".

קטר, קטאר, גביע העולם 2022, מונדיאל (צילום: Abdullah Kiswani/Anadolu Agency via Getty Images)
מאות נערות ליווי הגיעו מדובאי. אילוסטרציה | צילום: Abdullah Kiswani/Anadolu Agency via Getty Images

 

אוהדים מתלוננים על האיסור לשתות

מנגד, מאז החל המונדיאל עלו לא מעט טענות מצד אוהדים על כך שהם לא יכולים לשתות, אלא במקומות המצומצמים המורשים לכך. בפוסט ויראלי שעלה לפני כמה ימים, אוהד וולשי מתאר איך העובדה שהשתייה בקטאר מאוד מוגבלת, הורסת את החוויה של טורניר הכדורגל הגדול בעולם.

גם על עישון ישנם חוקים מאוד נוקשים בקטאר, כמו גם על מוצרי חזיר וכל דבר העלול להיתפס כפורנוגרפיה. אוהדים שמגיעים למדינה מוזהרים מראש שלא להסתבך בכך.

יחד עם זאת, במונדיאל הזה מרבית האוהדים מגיעים מהמדינות הערביות, כך שמרבית החוקים מתיישבים עם החוקים המקומיים שלהם.