מלון ג'מבו בשטוקהולם (צילום: רויטרס)
לינה נעימה | צילום: רויטרס

מתברר שהמיתון הכלכלי לא פוסח גם על חברות התעופה השונות ובשוודיה הרחוקה כבר נמצא פיתרון יצירתי למטוסים המקורקעים. אוסקר דיוס, יזם שוודי מעיר הבירה שטוקהולם, החליט להפוך מטוס ג'מבו מקורקע של חברת התעופה הלאומית של סינגפור לאכסניה יוקרתית הצמודה לנמל התעופה הבינלאומי, ארלאנדה.

"זו הפעם הראשונה בעולם שמטוס נוסעים הופך לאכסניה" סיפר דיוס והוסיף כי כל תאי השינה הוזמנו מראש. "מדובר בהצלחה מסחררת. אני אוהב ליזום וליצור רעיונות חדשים. סמוך לשדה התעופה ארלאנדה קיימים מלונות רבים, לכן חשבתי לעצמי – למה לא להיות מקורי ולהקים מלון בתוך מטוס?"

דיוס חיפש אחר מטוסי נוסעים לא פעילים ומצא מטוס ג'מבו 747 השייך לחברת התעופה הלאומית של סינגפור וקורקע בשנת 2002. "זה היה תהליך מפרך של חיפוש, הובלה ולוגיסטיקה. הצלחנו למצוא שטח מתאים בסמוך מאוד לשדה התעופה והבאנו לשם את המטוס. לאחר מכן, כני הנסע והגלגלים רותקו ליציקת בטון וחוזקו בקורות פלדה מיוחדות. על המטוס עבד צוות של עשרות עובדים שפינה את כל המושבים והפך אותו לחלל ריק".

תוך מספר חודשים, הפך המטוס לאכסניה מפוארת ומאובזרת בת 25 חדרים, 72 מיטות ועוד 9 תאי מקלחת ושירותים, בהם צריכים האורחים להתחלק.

מלון ג'מבו בשטוקהולם (צילום: רויטרס)
חדרניות במקום דיילות | צילום: רויטרס

הלקוחות הנבחרים יוכלו לבחור בסוויטה המלכותית, שנמצאת כמובן התא הטייס. הסוויטה המיוחדת, כוללת מיטה זוגית, שירותים ומקלחת צמודים ומבט פנוראמי מתא הטייס. אין חשש שיציצו לאורחים המכובדים, כי תא הטייס נמצא בגובה של 19 מטרים.

וכמה עולה התענוג? דיוס אומר כי המחירים שווים לכל נפש, "לילה ליחיד במטוס המיוחד עולה כ-63 דולרים ומדובר במחיר זול משמעותית לעומת בתי מלון הסמוכים לנמל התעופה".