נגיף אומיקרון ממשיך להדאיג את היבשת: רשויות הבריאות בהולנד דיווחו אתמול שלא פחות מ-61 נוסעים שנחתו בשתי טיסות מדרום אפריקה בסוף השבוע, נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה. 

שתי הטיסות היו של חברת התעופה הלאומית KLM והיו מלאות בכ-600 נוסעים. בעקבות הדיווחים על התפשטות זן הקורונה החדש, שמקורו בדרום אפריקה, מיד לאחר הנחיתה כל הנוסעים בטיסות אלו עברו בדיקות קורונה, דבר שגרם לעיכובים רבים, ונמצא כאמור שלפחות 61 מתוכם חיוביים. 

השלב הבא של הרשויות במדינה הוא להבין האם, וכמה מתוך הנוסעים הללו, חולים בזן החדש. "נוסעים עם תוצאת בדיקה חיובית יופנו לבידוד במלון בסכיפהול או בסמוך לו", נכתב בהצהרה של רשויות הבריאות. "מתוך תוצאות הבדיקה החיוביות, אנו חוקרים מהר ככל האפשר האם יש גם חולים בזן החדש - אומיקרון'". לאחר בדיקות נמצא ש-13 מתוך החולים חיוביים לזן החדש.

בעקבות המקרה גם בהולנד אוסרים כעת על כניסת תיירים מדרום אפריקה. שר הבריאות, הוגו דה יונגה, אמר כי נוסעים שכבר עשו את דרכם להולנד יצטרכו לעבור בדיקות והסגר עם הגעתם.

בדומה להולנד, גם בארץ אוסרים כעת טיסות והגעת תיירים מכ-50 מדינות מאפריקה, והגדירו אותן כאדומות. הדבר גרם ללא מעט ביטולי טיסות ברגע האחרון ולמאות ישראלים שמצאו את עצמם נשארים בארץ בחנוכה