איזו חברת קרוזים היא הטובה ביותר לחופשה? פורטל הייעוץ הבריטי ?Which בחר את שיט התענוגות הטוב ביותר של השנה. נבדקו קטגוריות כמו שירות, פעילויות על הסיפון, תאים, מזון ומשקאות, טיולים ומקום לנוסע. כמו כן, הפורטל בחן היכן האורחים יכולים להפיק את המרב עבור הכסף שלהם וסקר חוות דעת ודירוגים של אלפי נופשים לצורך המחקר.

באופן די צפוי, הפלגות של מפעילי לואו-קוסט הגיעו למקום נמוך ברשימה, עם ביקורת על כך שהאורחים משלמים עבור טיולים וחבילות שתייה מראש, אבל בסופו של דבר משלמים הרבה יותר ממה שדמיינו. קווי השיט של חבילות הכל-כלול הצליחו הרבה – כשלא היו חשבונות בלתי צפויים על הסיפון.

ארבע חברות השיט המובילות

חברת הספנות Noble Caledonia Ocean Cruises (בריטניה), שהשיגה דירוג לקוחות של 90 אחוז והגיעה למקום הראשון. חברת הספנות השיגה ציון חמש מתוך חמש בכל הקטגוריות למעט איכות תא הנוסעים. ההפלגות יקרות, אבל כמעט הכל כלול במחיר (אפילו Wi-Fi) של לילה אחד העולה בממוצע 780 אירו (3,160 שקל), וזה גם העניק לחברה ציונים גבוהים בקטגוריית התמורה לתשלום. בין היתר החברה זכתה לשבחים שחברת הספנות הסתמכה על אניות קטנות ומפנקות עם מקסימום 230 אורחים, אך היחס בין מחיר לביצועים עדיין היה טוב.

View this post on Instagram

A post shared by Jay Carlsson (@jaycarlsson)

למקום השני הגיעה חברת הספנות השוויצרית Viking Ocean Cruises,  שבה לילה עולה בממוצע 480 אירו (1,940 שקל). דירוג הלקוחות עומד על 87 אחוז, עם חמש נקודות על שירות, מקום, אוכל ושתיה, אווירה חברתית, היצע חבילות נופש ותמורה לכסף. בידור וטיולים בנמל קיבלו 4 נקודות.

חברת הספנות הבריטית Saga Ocean Lines הגיעה למקום ה-3 (דירוג לקוחות: 85 אחוז), כאשר לילה אחד בשיט עולה בממוצע 400 אירו (1,620 שקל). Seabourn, חברת שיט שבסיסה בארה"ב, הגיעה למקום הרביעי עם 85 אחוז בציוני האורחים; כאשר העלויות ללילה של 577 אירו (2,330 שקל), מקום, איכות תא הנוסעים, אוכל/משקאות, אווירה חברתית ואפשרויות מסלול כל אחד קיבל חמש נקודות, כששירות על הסיפון והאוכל כל אחד קיבל ארבע נקודות.

View this post on Instagram

A post shared by Viking (@vikingcruises)

בתחתית הרשימה נמצאת חברת MSC Cruises (שוויץ) עם ספינות הענק שיכולות להכיל עד 6,500 נוסעים. על פי האורחים שהשתתפו בסקר, אף קטגוריה לא קיבלה יותר מארבעה כוכבים, רובם רק שלושה או שניים. הדירוג הכולל שהעניקו האורחים לחברה הוא 68 אחוז, כאשר לילה אחד עולה 160 אירו (640 שקל) בממוצע.

View this post on Instagram

A post shared by MSC Cruises Official (@msccruisesofficial)

דירוג 10 חברות שיט התענוגות הטובות ביותר:

1. Noble Caledonia Ocean Cruises

2. Viking Ocean Cruises

3. Saga Ocean Cruises

4. Seabourn

5. Oceania Cruises

6. Marella

7. Regent Seven Seas

8. Virgin Voyages

9. Carnival

10. Disney Cruises