גוווול: מוזיאון פיפ"א בציריך

שנת 2015 הייתה שנה קשה להתאחדות הכדורגל העולמית, לכן כנראה הם מקווים לפתוח את 2016 ברגל ימין עם מוזיאון חדש שיוקם בשוויץ. המוזיאון יציג יותר מאלף תערוכות שונות שמוקדשות לכדורגל ולהיסטוריה שלו, ויכיל גם מייצגים אינטראקטיבים, כמו למשל מכונת פינבול ענקית ואולם קולנוע שמדמה אווירה של אצטדיון.

אטרקציות פיפא
מוזיאון פיפ"א בציריך. מכונת פינבול ענקית ואולם קולנוע

 לשחק ברעב: Dubai Parks & Resorts

אמצע המדבר הוא אמנם לא מקום אידאלי לפארק שעשועים, אבל בדובאי מאמינים שהאטרקציות שהם מציעים שוות את הזיעה: פארק הוליוודי שייפתח באוקטובר וישתרע על פני לא פחות מ-2.3 קילומטרים רבועים. הפארק יחולק לאזורים (ממוזגים), כאשר כל אזור יוקדש לשובר קופות הוליוודי אחר – מ"שרק" ועד ל"משחקי הרעב". בנוסף מתוכנן גם אזור ענק עם חנויות ומסעדות, שיעוצב בתמות כמו "כפר צרפתי במאה ה-17" או "אמריקה של שנות ה-50". סה"כ יותר מ-100 אטרקציות מתוכננות, והצפי הוא ל-6.7 מיליון מבקרים בממוצע.

אטרקציות מושןגייט
פארק הוליוודי באמצע המדבר

תרבות בחוף המערבי:  SFMOMA בסן פרנסיסקו

מוזיאון MOMA המפורסם בניו יורק יפתח השנה שלוחה חדשה בחוף המערבי של ארה"ב, שאמורה להיות גדולה יותר ולהציע פי 3 אטרקציות מספינת המקור. ה- SFMOMAישתרע על שטח של 1,858 מ"ר ויכיל 10 קומות שלמות, אשר יציעו בין היתר מרכז צילום ענק, 260 עבודות של ה- Fisher Collection ויותר מ-600 יצירות אמנות מוערכות. הבניין עצמו עוצב בהשראת קו החוף של סן פרנסיסקו, וייפתח לציבור ב-14 במאי.

אטרקציות מומה SF
קצת קולטורה, מה קרה?

זוגות זוגות: תיבת נוח ענקית בקנטקי, ארה"ב

פארק השעשועים Ark Encounter יציע למבקריו "העתק מדויק" של תיבת נוח המקורית מהתנ"ך, בתוך מה שאמור להיות מבנה העץ הגדול ביותר בעולם. עדין לא ברור בדיוק מה יהיו האטרקציות בו, אבל המייסדים מצפים לכ-1.6 מיליון מבקרים בממוצע, כדי להחזיר את ההשקעה העצומה של 92 מיליון הדולרים. בין היתר הם יציעו כרטיס משולב לפארק ולמוזיאון הבריאה, שממוקם בסמוך לו. התאריך המיועד: 7 ביולי.

אטרקציות תיבת נח
זוגות זוגות

טיילת על הים: Darling Harbour Live בסידני

לא מדובר אמנם באטרקציה חדשה אלא במתיחת פנים לאזור קיים, אבל באוסטרליה מתחייבים לערוך לו השקה חגיגית בחודש דצמבר שתכלול אירוע שטיח אדום מיוחד, כך שהתוצאה הסופית אמורה להיות חדשה כמעט לחלוטין. אזור הנמל אמור להתקשט במלון מפואר, כפר אורבני עם חנויות ובתי קפה, אזור כנסים וביתני תערוכות מפוארים.  

אטרקציות טיילת סידני
מתיחת פנים מרעננת

קרוב לבית: המוזיאון הפלסטיני בגדה המערבית

בהשקעה של 30 מיליון דולר, עומד להיפתח ביהודה ושומרון מוזיאון חדש שיוקדש למורשת הפלסטינית, בתמיכה של ארגון הומניטרי בשם ה-Welfare Association. מדובר על מתחם בגודל של כ-40 אלף מ"ר שיכיל תערוכות ומצגות של פריטים תרבותיים ומסורתיים, במטרה ליצור קשר בין ההיסטוריה הפלסטינית בעבר לבין ההווה. הקומפלקס אמור להיפתח ב-15 במאי, בתיאום מושלם עם יום הנכבה.

אטרקציות מוזיאון פלסטיני
לשנה הבאה בירושלים הבנויה


מברוק: מוזיאון הלובר באבו-דאבי

איחוד האמירויות שילם, לפי הדיווחים, 525 מיליון דולר למוזיאון הלובר בצרפת כדי שיסכים לפרוס חסות על המוזיאון החדש שהם מקימים, ועוד 747 מיליון כדי להשאיל ממנו יצירות אמנות מפורסמות. מבנה הכיפה שנבנה במיוחד במשך כחמש שנים יתפרש על שטח של 8,100 מ"ר ויציע למבקריו לקראת סוף השנה תערוכות קבועות לצד מתחלפות, עם מיטב יצירות האמנות שישלבו אמנים מפורסמים כמו ואן גוך, מונה ודה וינצ'י, לצד אמנים מהעולם הערבי.

אטרקציות לובר דובאי
מיטב האמנים

 אגדה סינית: דיסנילנד בשנגחאי

ב-16 ביוני ייפתח בסין פארק דיסנילנד רשמי חדש, בהשקעה מטורפת של 5.4 ביליון דולר. בתוכנית: שישה אזורים בתמות שונות כמו שודדי הקאריביים ואיי הדמיון (בהשראת הזודיאק הסיני), כאשר דמויות מסרטי דיסני ופיקסר ילוו את המבקרים לכל אורח החוויה. הפארק החדש אמור להיות השני בגודלו בעולם (אחרי דיסני וורלד  בפלורידה), ולהכיל את הטירה הגבוה ביותר מכל פארקי דיסני בעולם, כמו גם שני מלונות (אחד מהם בהשראת "צעצוע של סיפור"), ואזור פתוח עם אגמים, גנים ומסלולי הליכה. הצפי: 10-15 מיליון מבקרים בממוצע.

דיסנילנד בשנגחאי
דיסנילנד בשנגחאי