מאות ישראלים שנחתו לאחרונה בבחריין, אחד היעדים היפים והזולים, תכננו לשכור מכונית יוקרתית או סתם מכונית כדי לטייל ברחבי המקום - נאלצו מהר מאוד לוותר על התענוג.

מתברר שבבחריין לא ניתן לשכור ישירות רכב בשדה התעופה כפי שמקובל במרבית מדינות העולם, גם אם אתם מחזיקים בידיכם ברישיון בינלאומי. ישראלים רבים שניסו לעשות זאת קיבלו תשובה שלילית ונשלחו למשטרת התנועה של בחריין להחתים את רישיון הנהיגה הבינלאומי.

"הגעתי לשדה התעופה, ניגשתי עם אשתי לחברת השכרה כדי לשכור רכב פרארי בשביל יום אחד בשביל הכיף, אבל נאמר לנו שאי אפשר לשכור אצלם מכוניות. אם אנחנו מעוניינים עלינו לגשת למשטרת התנועה בעיר עיסא, לא הרחק מעיר הבירה, ושם לאחר שיחתימו לנו את הרישיון הבינלאומי נוכל לשכור איזו מכונית שנרצה. החלטנו לוותר. באתי לארבעה ימים ליהנות לא כדי שיטרטרו אותי יום שלם או כמה שעות בלשכור מכונית", ציין חיים בר, "זה לא הגיוני שבדובאי ובכל מדינה באירופה אפשר אפילו להזמין רכב להשכרה דרך האינטרנט ובבחריין לא. מערימים קשיים על התיירים והם מתייאשים. חבל כי זו מדינה יפה ומדהימה ונהנינו מאוד".

ישראלים רבים ויתרו על שכירת רכב בבחריין ונאלצו להסתפק בנסיעות במוניות כדי להגיע לאתרים שבהם היו מעוניינים לטייל. "זה מבאס להתנהל במוניות בבחריין כי זה מורכב יותר. עדיף לשכור רכב כי הכבישים מאוד רחבים וטובים ובמהירות מגיעים לכל מקום שרוצים", הסביר אריאל שאחרי מסע של כמה שעות של טרטורים הגיע למשטרת התנועה בעיר עיסא, והצליח לבסוף לקבל את האישור לשכור רכב ממשטרת התנועה: "נכון שזה טרטור וזה מעצבן אבל זה עדיף מבחינתי מאשר לנסוע במונית".

יחד עם זאת, היו ישראלים בודדים שמצאו שיטה מעניינת לשכור רכב ללא כאבי ראש וטרטורים למשטרת התנועה. הם הגיעו לבית המלון ובסיוע של מנהל בכיר הצליחו לקבל יום למחרת את האישור המיוחל שהם יכולים לשכור את הרכב.

פרט נוסף שחשוב לדעת הוא שהחל מינואר 2022 המע"מ במדינה יכפיל עצמו. אם עד היום המע"מ עמד על חמישה אחוזים, הרי שמינואר 2022 הוא יקפוץ לעשרה אחוז. השלטונות נוקטים בדרך זו כדי לצמצם את הגרעון שנוצר בקופת הממשלה בעקבות משבר הקורונה.

העלייה במע"מ לא תחול על בתי המלון שפטורים מממס, אבל המחירים במסעדות, בבתי הקפה, בחנויות הבגדים בקניונים ובכלל השופינג במדינה יהיה יותר יקר.