גוגל סטריט ויו אוורסט בייס קאמפ (צילום: google, צילום מסך)
ממשיכה לטפח את יצר העצלנות שלנו. צילום של גוגל באוורסט בייס קאמפ | צילום: google, צילום מסך
גוגל סטריט ויו (Google Street View) לא מפסיקה להפתיע. אחרי שלפני שנה היא סיפקה לנו הצצה מרהיבה לגרנד קניון בארה"ב, ואפילו לקחה אותנו לטיול מתחת למים בשונית המחסום הגדולה באוסטרליה, עכשיו שירות צילומי הרחובות של גוגל מזמין אתכם לסיור פנוראמי ב-360 מעלות של ארבעת ההרים הגבוהים ביותר בעולם. והכל - בלי לקום מהכיסא. 

במהלך 18 החודשים האחרונים, עובד החברה דן פרידנבורג טיפס על פסגות 4 ההרים הגבוהים בעולם. במהלך מסעו הוא דרך על אדמת הר הקילימנג'רו באפריקה, ביקר בהר אלברוס בקווקז המערביים, משם "קפץ" להר אקונקגואה בהרי האנדים ואפילו חרש חלק מהאוורסט.

ציוד קל ועדשת עין הדג

כדי לצלם את התמונות הנדרשות בשביל ליצור תצוגה פנוראמית של כל ההרים יחד, פרידנבורג ארז מצלמה דיגיטלית, חצובה ועדשת עין הדג. בבלוג של גוגל צוין כי הציוד בו השתמשו פרידנבורג והצוות שלו היה קל, בעיקר יחסית לציוד הרב שנדרש לחברה כדי לצלם את הגרנד הקניון בשנה שעברה.

במקום לצלם כל מטר בשבילי הטיפוס שעל ההרים, פרדינבורג בחר כמה אתרים ציוריים ספציפיים בכל הר. כעת, העצלנים הגדולים ביותר שבינכם יכולים להפוך למטפסים מלאי אנדרנלין, שבלחיצת כפתור אחת ימצאו את עצמם בלב הפסגות הגבוהות בעולם. צאו לטיול בעצמכם:

 


View Larger Map


הצג מפה גדולה יותר

(מקור)

>> אל תחכו לקיץ: הגיעו עכשיו לסחנה