מקרה מוזר התרחש לפני כשבועיים באיי הבהמה: זוג שאיחר ב-45 דקות לשעה שנקבעה לעלות לספינת הקרוז של חברת Royal Caribbean, שעגנה במקום, גילה על בשרו שכשהצוות על הסיפון אומר שאסור לאחר, הוא באמת מתכוון לזה. או במילים פשוטות יותר: הזוג לא הגיע בזמן והספינה פשוט הפליגה בלעדיהם והשאירה אותם ביעד זר ללא הציוד האישי שלהם.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

האירוע הלא נעים תועד במלואו על ידי נוסע ששהה באותו הזמן על ספינת קרוזים של נרוויג'ין שעגנה ממש ממול, וזה היה רק עיניין של זמן עד שהוא יהפוך לוויראלי. במהלך הסרטון ניתן לשמוע את הזוג מנסה לצעוק ולנופף בידיו לעבר הסיפון בבקשה שיעצרו, אך זה כבר היה מאוחר מדי.

 

ספינת הענק שכבר החלה בתהליך היציה מהנמל לא יכולה לעצור ולעלות נוסעים בשלב זה ולכן זמני ההתייצבות במקרים כאלה הם קריטיים. הזוג ההמום עוד קיווה שיקרה נס כלשהו, אך בסופו של דבר השניים הבינו שהם כבר לא יעלו על הספינה וצריך להתחיל לחשב מסלול מחדש.

מבדיקה באתר של חברת Royal Caribbean, במקרה כזה על הנוסעים ליצור קשר עם מוקד החירום של החברה וזו תתן להם פתרון בהתאם. לרוב, הזוג מתבקש להגיע ליעד הבא בו תעגון הספינה ואז הוא עולה עליה מחדש. היות ובמקרה זה האחריות לאיחור הזוג היא שלהם בלבד, סביר להניח שחברת השיט לא תשתתף בהחזר ההוצאות.

תצפית רויאל קריביאן (צילום: Royal Caribbean)
קרוז של רויאל קריביאן. אילוסטרציה | צילום: Royal Caribbean