פסטיבל הבוץ בקוריאה הדרומית (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
ים המלח - מאחוריך. פסטיבל הבוץ בקוריאה הדרומית | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL
בוץ באוזניים, בוץ בעיניים, בוץ ב... טוב נו, לא משנה במה. אבל למרבה ההפתעה, אתם רק תרצו עוד ועוד בוץ. ואחרי שתתפלשו בשמנוניות האפורה הזו, תתגלשו במגלשות בוץ ותמצאו עצמכם משתכשכים בביצה עכורה עם אנשים שלא ראיתם מימיכם, תמצאו עצמכם רצים אל תוך הים בצרחות ומורידים מעליכם את הצחנה הזו. נשמע הזוי? זה בדיוק מה שקורה בפסטיבל הבוץ של העיר Boryeong בקוריאה הדרומית.

להופעות חיות מומלצות בשבוע הקרוב לחצו כאן

Boryeong, הממוקמת במחוז צ'אנגצ'אונג בקוריאה הדרומית, מפעילה מדי שנה בחודש יולי פסטיבל בוץ מושלם למי שרוצה להתפרע ולהרשות לעצמו להתלכלך בלי משים. העיר, הממוקמת 200 קילומטר דרומית לסיאול, מושכת חובבי בוץ מכל רחבי העולם, כולם מחפשים קצת כיף מטונף. האירוע נוצר בתחילה כדי לקדם את קוסמטיקת הבוץ המפותחת של Boryeong, אבל הפך למוקד משיכה תיירותי בקרב 2 מיליון המבקרים בו מדי שנה, שמגיעים מרחבי הגלובוס לא רק כדי לטפל בקמטים שלהם.

פסטיבל הבוץ הגדול בעולם (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
יאללה, להתפלש! | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL

הפסטיבל מלא באטרקציות שמתאימות גם לילדים: מצעד בוצי ברחובות, תחרות מר בוץ, מירוצי בוץ וגם - היאבקות בבוץ. אלה שמחפשים חוויה רגועה יותר יכולים לעבור טיפולי פנים בבוץ, סדנת ציור גוף, הדגמות חרס, סדנת סבון או פשוט - רביצה על החוף. השנה היא השנה ה-15 לקיומו של הפסטיבל, שנערך בתאריכים 19-28 ביולי, וחברות רבות ברחבי הגלובוס מציעות סיורים לעיר, שמתמלאת במתקנים זמניים לתיירים - היות ובתי המלון מפוצצים בתקופה זו.

והנה כמה עדויות טריות מהשטח:

>> חופשה עושים באהבה: לכבוד ט"ו באב - יעד לכל זוג