חיידקים - הם בכל מקום. זה אמנם נשמע כמו משפט מכליל או מוטו של היפוכונדרים, אבל זה לא אומר שזה נכון. במיוחד, אגב, במטוס – שם המשפט הזה ליטרלי נכון. אז אחרי שהזהרנו אתכם מהשירותים במטוס, ממיכלי הקפה והתה, מהמושבים והידיות וממסכי המגע, הגיע הזמן להוסיף עוד מקום לרשימה הבלתי נגמרת הזו – פתחי מיזוג האוויר מעל המושבים.

האתר Travel Math שלח מיקרוביולוגים לחמישה שדות תעופה שונים ולארבעה מטוסים שונים כדי לבדוק עד כמה בדיוק מזוהמים המקומות הללו. לתדהמתם, הם גילו בכל פתח אוורור כ-285 מושבות חיידקים פר אינץ' מרובע. וזה שטויות לעומת הכמות שהם מצאו במגשי האוכל שבכיסא ממול המושב – 2,155 מושבות חיידקים בכל אינץ' מרובע, ללא ספק המקום הכי מזוהם במטוס. יחד עם זאת, כמות שנמצאה בפתחי האוורור עולה על זו שנמצאה על כפתור שטיפת האסלה בשירותים (שהכיל 265 מושבות חיידקים).

הסיבה הגיונית – יש אמנם צוות ניקוי שעובר על המטוס בסוף כל טיסה (אנחנו מקווים) ובודק שהמושבים ראויים לישיבת אדם, אבל אף אחד לא באמת חושב לנקות את פתחי המזגן. מה עושים עם המידע הזה? התשובה די פשוטה - לא נוגעים בפתחי האוורור, ואם אתם חייבים אז כווננו אותם באמצעות מפית או נייר טואלט.

אגב, אם קר לכם מדי ואתם שוקלים לבקש מהדיילים שמיכה, כדאי לחשוב שוב. מספר דיילים שהתראיינו לפני כשנתיים לאתר האפינגטון פוסט הודו כי כל השמיכות במטוס אמנם מוחלפות מדי יום ביומו, אבל עד שזה קורה, בין טיסה לטיסה, הן מקופלות וממוחזרות לשימוש כל שאר הנוסעים של אותו היום. בשנת 2000 נמצאו בשמיכות ובכריות שמחולקות במטוס כמות של בקטריות שקשורה למחלות כמו דלקת ריאות וזיהום בעין. מאז נפטרו חלק מחברות התעופה מהמנהג הזה, בעוד אחרות מחלקות אותן באופן פרטני וגובות עבורן תשלום נוסף.

 (מקור)

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש