כאילו שהיו חסרות הנחיות שונות ומשונות במהלך הטיסה בתקופת הקורונה, כעת נחשף מסמך פנימי שהופץ לחברות התעופה בסין, בו ממליצים לטייסים ללבוש חיתולים חד פעמיים במהלך טיסות ליעדים הנגועים בקורונה. 

העצה השנויה במחלוקת מופיעה במסמך בן 38 עמודים שהופץ על ידי ארגון התעופה הסיני, בו מפורטים נהלים שונים ודרכים כיצד להקפיד על שמירה על הבריאות בזמן הטיסות בימינו. הדגש במסמך הוא על שמירת הבריאות של הצוות במטוס.

בן השאר נכתב שהטייסים צריכים לשים כפפות חד פעמיות, כיסויי נעליים, בגדי מיגון חד פעמיים ולהימנע מלצאת מתא הטייס ולהסתובב במעבר.

ובאשר להנחיה על לבישת החיתול החד פעמי, היא ניתנה באופן ספציפי לטייסים והיא לא מחייבת את שאר צוות המטוס. על פי הדרישה, לבישת חיתול חד פעמי תעשה בטיסות שכר בינלאומיות ליעדים בהם ישנם יותר מ-500 חולים ביום לכל מיליון תושבים. 

המטרה היא שהטייסים ייצאו כמה שפחות מתא הטייס ולא ייכנסו לתאי השירותים, שנחשבים לאחד המקומות הכי מסוכנים במטוס בימים אלה. 

לאחר שסין היתה המדינה הראשונה להיפגע מנגיף הקורונה, במדינה מנסים לחזור לשגרה, אך עושים זאת בצורה שקולה וזהירה. אחת מהדרכים לחזרה לשגרה היא בעזרת טיסות, כאשר במדינה מאמינים שעל אף הסיכון, יש להמשיך ולהפעיל את הטיסות וחברות התעופה השונות מתעקשות שהדבר בטוח יותר מכפי שנדמה.