הרשויות בתאילנד הוציאו הודעת אזהרה בנוגע לסופה "פאבוק" - מזג אוויר חריג שצפוי לפקוד החל מהיום בערב ועד שעות הצהריים בשבת (3-5/1) את אזור האיים המזרחיים ובתוכם האיים קוסמוי, קופנגן וקוטאו בהם נמצאים גם לא מעט מטיילים ישראלים.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

לדברי מומחי התיירות של "המרכז למטייל תאילנד" בקוסמוי, מאז2011 לא נערכו בתאילנד לסופה בסדר גדול שכזה. כבר כעת נרשמות רוחות חזקות באיזורים, ובשעות השיא הן צפויות להתחזק והגלים צפויים להיות גבוהים מהרגיל.

הסופה בתאילנד
המקומיים כבר החלו להיערך | צילום: AP

בתוך כך, בנגקוק אייר ביטלה את הטיסות לסופ"ש הקרוב וכן גם המעברות בין האיים, כך שלמעשה אין יוצא ואין בא.

 


על מנת לסייע לתיירים הנמצאים במקום "מרכז המטייל תאילנד" הקים חדר מצב שיפעל במתכונת מיוחדת מיום שישי בבוקר  (4/1) ועד יום שבת בצהריים (5/1) וינסה לסייע ככל הניתן. 

"אנחנו מסייעים לכל לקוחותינו וכמובן גם לאמי שהזמינו בבוקינג ועומדים עם דמעות בעיניים ואין להם עם מי לדבר", אומר מור נבון מנהל "המרכז למטייל תאילנד קוסמוי". "מאז רביעי תגברנו משמרות ונמשיך לתגבר גם בשישי-שבת בכדי לסייע לכל הפניות מצד ישראלים שעל האי. בעיקר אנחנו מסייעים להזמין חדרים במלונות המרוחקים מקו החוף.

בנוסף, פתחנו חדר מצב עם קו חם אשר יפעל במתכונת מיוחדת משישי בבוקר ועד שבת בצהריים וינסה לסייע ככל יכולתו". הזקוקים לסיוע מוזמנים ליצור קשר בטלפון +66635255070