אסון באחד האזורים הכי מתויירים בארגנטינה: ביום חמישי נהרג תייר ברזילאי  ליד העיר אושואיה (Ushuaia), בדרום ארגנטינה, לאחר שנפגע מגוש קרח שנשבר ונפל עליו בזמן שנכנס לתוך מערה, כך נמסר על ידי המשטרה המקומית.

התאונה הטרגית התרחשה בזמן שהתייר נכנס לאזור שהכניסה אליו אסורה, בשם Cueva de Jimbo, בתוך הפארק הלאומי טיירה דל פואגו (Tierra del Fuego). תיירים רבים מגיעים לפארק זה, גם מהארץ, היות ואושואיה נחשבת לעיר הכי דרומית בעולם ובכל האזור שלה יש לא מעט קרחונים ונופים מושלגים.

>> תמונות מאושואיה

על פי הפרטים שידועים, קבוצה של שבעה תיירים התקרבה למערה, בזמן שאחד מהם ממש צילם את הרגע בו ניתק גוש הקרח שפגע בתייר שנהרג. על פי המשטרה שהגיעה לאזור, התייר לא לא היה קשור לקבוצה שנכנסה למערה ולא החזיק בדרכון או מסמך מזהה כלשהו,  כך שהיה קשה לזהות אותו בהתחלה.

"הכניסה למערה הזו אסורה כי קרח וסלעים יכולים ליפול מגג המערה", אמר שוטר מקומי. "Cueva de Jimbo נמצאת למרגלות הקרחון, והיא נוצרה באופן טבעי מסלע וקרח ונשחקת על ידי הרוח והטמפרטורות ההפשרה".


לפני כשנה נתקע באותו האזור מטייל ישראלי בשם איתי שקד, שיצא למסלול של מטיבי לכת בסמוך לעיר אושואיה. לאחר שנפל במהלך הטיול שלו, הוא נתקע במשך יממה כשהוא פצוע ונמצא בסכנת חיים - ורק במזל חולץ בזמן.

שקד טיפס על מצוק בין לגונת אזמרלדה לקרחון אוג'ו דל אלבינו. בעיצומו של הטיפוס הוא נפל ונלכד בתוך קרחון בגובה של 10 מטרים מבלי יכולת לחלץ את עצמו. רק לאחר יממה המחלצים הצליחו להגיע לשקד, הם הניחו אותו בזהירות על גבי אלונקה והטיסו אותו במסוק ישירות לבית החולים. ביחידת החילוץ של מחוז אושואיה ציינו כי בזכות מדריך ההרים והמחלצים ניצלו חייו של שקד.