בזמן שבאירופה חווים גל קורונה חדש, הגרוע ביותר מאז פרוץ המגפה בתחילת 2020, ומדינות כמו אוסטריה בדרך לסגר מלא, דווקא במזרח, האזור בו הכל החל והיה הראשון להיסגר בפני העולם, נראה שהמצב יציב לגמרי ועוד מדינות מודיעות על פתיחת השערים לתיירים בצורה מדורגת.

בתוך כך, אחרי תאילנד, שהודיעה לא מזמן כי עם תחילת העונה היא תאפשר לתיירים מחוסנים ממדינות רבות (וישראל בתוכן) לטייל ללא בבידוד; וגם הודו ונפאל כבר פתוחות לתיירים מחוסנים ואפילו וייטנאם נפתחה אחרי חודשים ארוכים שהיתה סגורה, בסוף השבוע הודיעה ממשלת הפיליפינים על פתיחתה לתיירות

>> רוצים להגיע לפיליפינים? זה מה שצריך לדעת

ממוצע החולים בפיליפינים עומד על 1,300 חולים ביום (אוכלוסייה של 111 מיליון תושבים) והגרף נמצא במגמת ירידה חדה. 

עפ"י רשות התיירות הפיליפינית, תיירים מחוסנים ממדינות ירוקות וילדיהם - ללא קשר לסטטוס החיסון שלהם - ידרשו לבדיקת PCR לפני הטיסה הלוך ובידוד של 3 ימים במלון לאחר ההגעה. כרגע ישראל מוגדרת כמדינה צהובה ותיירים ממנה יוכלו לבקר במדינת האיים רק בשלב הבא. משרד התיירות הפיליפיני הודיע כי הדבר צפוי לקרות "בקרוב". בכל מקרה כדאי לעקוב אחר ההנחיות המתעדכנות כל הזמן באתר הממשלתי.

צעד זה מצטרף להודעת חברת התעופה פיליפינס איירליינס על פתיחת קו טיסות ישירות בין ת"א למנילה החל מחודש אפריל 2022, מה שיאשפר גם הגעה נוחה יותר. בינתיים, ניתן להגיע לפיליפינים דרך עצירת ביניים באיחוד האמירויות או טורקיה.

לעוד מידע על פתיחת הגבולות בפיליפינים היכנסו לאתר הממשלתי.

 

בלוג טיולי היוקרה Two Flying Boys באתר ובאינסטגרם