בעיות בדיקות הקורונה בבית החולים שבאיי סיישל, ממשיכה ללוות לא מעט ישראלים בשבוע האחרון ישראלים רבים התגלו כחולי קורונה, למרות שהחלימו מהמחלה, חוסנו פעמיים ועשו בארץ בדיקה שיצאה שלילית. חלקם אף גילו בבדיקה פרטית נוספת שעשו בסיישל שהם שליליים, בניגוד לתוצאות הבדיקה שעשו בבית חולים הציבורי.

מהר מאוד החלה תחושה שהמקומיים עושים בדיקות לא מהימנות במקרה הקל או מדווחים על תוצאות חיוביות בכוונה, על מנת להשאיר אותם באי, במקרה הגרוע. בתוך כך, בסיישל נרשמה בימים עלייה משמעותית בכמות החולים.

הפרשה, שנחשפה לראשונה באתר mako, ממשיכה להסתבך, כשעוד ועוד ישראלים נמצאו חיוביים בבדיקה שעשו בימים האחרונים. בנוסף, אחד הישראלים שנמצאו חולים חושף כיצד נראה טופס בדיקה שעשה בבית החולים הציבורי שבו הוא נמצא שלילי: "הגיע לי דף שמסומן ב'חיובי' ביד וסימנו שעשו לי בדיקה גם באף וגם בגרון, אבל זה לא נכון, כי לקחו דגימה רק מהגרון", הוא אומר. "לא רוצה לחשוב על קונספירציות, אבל זה מוזר". כך נראית הבדיקה:

 

כך לעומת זאת נראית בדיקה פרטית, בה אותו מטייל קיבל תשובה שלילית. התוצאה מודפסות, מסודרות ואין בה טעויות בסימון:


"ברור שנעשתה כאן טעות"

"אנחנו פה כבר בשלושה ימי בידוד באי פרלין, במלון מקסים בשם 'The Bliss'", אומרת יפעת חן כהן, מטייל ישראלית שנמצאה חיובית בבדיקה שעשתה בבית חולים ציבורי. "בשורה התחתונה, לא יצאנו מהחדר כבר שלושה ימים, ויש לנו עוד שבוע כזה. קשה להיות באחד היעדים הכי יפים בעולם בלי היכולת לטייל, לשחות בים ולחקור את האיים. והכי מכעיס זה שברור שהייתה כאן טעות, אנחנו לא חולות, הבעיה היא בבדיקות בביה"ח בפרלין, ואיש שם לא לקוח אחריות על המצב ומנסה לתקן את המעוות."

יפעת מציינת שכל יום הם מגלים עוד ישראלים במצב דומה. חלקם בבידוד בדירה במאהה, חלקם בפרלין ויש כמה גם באי לה-דיג. "להערכתי יש כמה עשרות ישראלים במצב שלנו, וכולנו תקועים פה בגלל טעות \ שירותי רפואה ירודים. עצה שלי, לעשות רק בדיקות פרטיות. כל מי שסובל מהמצב שלנו עשה בדיקה בבי"ח ציבורי."

View this post on Instagram

A post shared by Travel Blogger & Photographer (@ifatchencohen)

"לנו יש המון מזל, אנחנו ארבע חברות טובות, רוקדות, צוחקות, משתכשכות בבריכה ועובדות מרחוק (כולנו פרילאנסריות), אבל יש אנשים שלא זכו למזל שלנו, שתקועים באיזה חדר קטן, או מסתבכים עם אוכל.
הבנו שמשרד החוץ, התקשורת ומשרד התיירות בארץ- כולם מעורבים- ועדיין לא קורה כלום ואין עדכונים. קיבלנו את זה שנישאר כאן בבידוד עד ה- 12.05, לא בונות על עזרה, אבל גם חייבות לציין שלא סובלות. כייף לנו יחד, הנוף מדהים ואפילו יצאתי בפרוייקט כיפי שנקרא "יומני הבידוד", עם עדכונים שוטפים מחיי הבידוד, פינות קבועות והרבה שטויות."