בזמן שבכל העולם מתעסקים ומדברים רק על נגיף הקורונה שמשתולל בכל מקום, יש כמה אנשים בארה"ב שגילו על המגפה רק לפני מספר ימים ונאלצו להתרגל ברגע למציאות שלא הכירו. 

ב-19 בפברואר יצאה חבורה של 12 הרפתקנים לשיט רפטינג בנהר קולורדו בארה"ב. השיט הארוך שנמשך 25 ימים, עבר כולו מבלי שלאנשי הקבוצה היו טלפונים סלולריים, וברשותם היה רק טלפן נייד למקרה חירום. היות והמסע שלהם עבר ללא תקלות, הם לא ידעו כלל מה קורה בעולם בכל אותם הימים.

כשיצאו למסע שלהם, נגיף הקורונה עוד התרכז בעיקר בסין, ובאותו הזמן מחוז ווהאן היה במרכז מהדורות החדשות כמקום בו מתחוללת מגפה חדשה ולא מוכרת שגורמת לסגר במדינה. מייסון תומאס, אחד המטיילים, אמר למגזין INSIDER שלפני היציאה הוא חשש שהנגיף החדש יתפשט מחוץ לסין בגלל שאימו ואחיו עם בעיות בריאותיות. יחד עם זאת, הוא לא דמיין שכך יראה העולם לאחר סיום ההרפתקה שלו.

יצאו לשיט (צילום: יוטיוב)
הקבוצה במהלך השיט. כשיצאו לדרך הקורונה היתה נגיף שהשתולל בסין | צילום: יוטיוב

החבורה סיימה את השיט ב-14 במרץ, בזמן שהנגיף כבר הגיע לכמעט כל המדינות על הגלובוס, באיטיליה היו כבר אלפי הרוגים ובארה"ב, מדינתם, החל הסגר כללי בחלק מהמקומות, מספר הקורבנות עמד על מעל 100 אנשים, ליגות הספורט הפסיקו את פעילותן והמדפים בסופרים התרוקנו לגמרי.

תומאס נזכר שהמחשבות הראשונות שעברו לו בראש לאחר שהתעדכן במצב בתום המסע היו "למה אנשים בכזו היסטריה לקנות נייר טואלט ואיך זה יכול להיות שהמצב יצא משליטה בצורה כזו? זה היה הרבה להכיל באותו הרגע".

זאק אדלר, מטייל נוסף, סיפר לניו יורק טיימס שהוא לא מצטער שיצא למסע. "מה שקרה בעולם רק מחזק את היתרון בלהיות מנותק מכל מה שקורה", הוא אמר. "היה לנו כל כך טוב בשיט, הרגשנו כמו בסרט שבו אנחנו האנשים האחרונים ששרדו בעולם. עכשיו אנחנו צריכים להתרגל לסרט אחר לגמרי".