כשחיים הכט בודק בתכנית שלו בעלי מקצוע שונים, הוא מודד אותם על פי המחיר, השירות והאמינות. מעניין מה היה לו להגיד על טכנאי המטוסים הזה שנתפס מתקן תקלה במנוע המטוס, רגע לפני ההמראה, בעזרת מה שנראה כמו דבק סלוטייפ? את התמונות המוזרות והלא מרגיעות הללו תיעד אחד הנוסעים שהציץ לרגע מהחלון ולא האמין למראה עיניו. 

האירוע קרה בשדה התעופה הבינלאומי סכיפהול שבאמסטרדם דקות ספורות לפני שמטוס של חברת איזי ג'ט היה אמור להמריא לברלין. בנוסף לזה, מסתבר שרגע לפני שצולמו התמונות הללו, הטייס הודיע במערכת הכריזה שהטיסה תתעכב מעט בגלל תיקון מהיר שיש לעשות במנוע. אכן מדובר בתיקון מהיר במקרה הזה.

טכנאי המטוסים שנראה בסרטון, נצפה מטפס על סולם, מסיר מאחד המנועים של המטוס דבק ישן, מנקה את האיזור עם אלכוהול ושם במקום דבק חדש. במהלך הכנת המטוס להמראה נמצא שהדבק הישן נחלש ולכן בוצע התיקון המהיר הזה. "זה מאוד מוזר שהדבק הזה הוא מה שאמור לתת פתרון טכני", אמר האדם שצילם את הסרטון. "הייתי מצפה שהוא יהיה למראית עין בלבד, משהו לכיסוי קוסמטי, אבל לא". 

זו לא הפעם הראשונה שבחברת איזי ג'ט מחליטים לתקן בעיה טכנית בעזרת הדבק. כבר בשנת 2015 תועד עובד אחר של החברה כשהוא מבצע את אותו תיקון מוזר. גם אז התיקון גרם לאנשים רבים להרים גבה והתמונה הפכה לויראלית.

תיקון מטוס (צילום: newsflare.com, צילום מסך)
תיקון מטוס | צילום: newsflare.com, צילום מסך

לאחר בירור, מסתבר שמדובר בדבק מיוחד שנקרא speed tape, והוא עשוי מחומר מאוד חזק שעמיד גם בטמפרטרות נמוכות אליהן מגיע המטוס במהלך הטיסה. פטריק סמית', טייס, מסביר שמדובר במשהו בטוח לחלוטין ולא באילתור של החברה. כמו כן, סמית' מציין שכל גליל של הדבק המיוחד הזה עולה מאות דולרים.

מחברת איזי ג'ט נמסר: "חברת איזי ג'ט משתמשת בדבק המיוחד, בכפוף לחוקים ולתקנות התעופה. אנחנו כמובן לא מתעסקים עם בטיחות הנוסעים, והשימוש בו הוא בטיחותי לחלוטין. הבטיחות של המטוס והנוסעים עליו, זו העדיפות העליונה שלו".

(מקור)

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש