כמו לא מעט ישראלים גם בר דאבה בחר לעשות טיול גדול בדרום אמריקה. בר מציין שהוא נהנה מהטיול ולא חווה שום אירועים מיחדים עד שלפני כעשרה ימים הגיע למסעדה בלימה, בירת פרו, בשם 'קפה איטליאנו' ושם לדבריו עבר חוויה לא נעימה כלל.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

"הזמנתי לזניה עם בשר שהייתה צריכה להיות במקור עם גבינה וחלב", הוא משחזר. "במקום הגבינה והחלב ביקשתי רסק עגבניות ושאלתי את המלצר אם הדבר הזה אפשרי והוא ענה לי שכן, אך כשהמנה הגיעה היא הייתה עם שמנת. ביקשתי מהמלצר שיחליפו לי אותה אבל הוא טען שזו לא טעות או הבעיה שלו ושאני צריך לשלם על מנה שלא אכלתי בכלל".

בר ניסה לברר מדוע הוא צריך לשלם על מנה שלא אכל והוגשה לו בגלל טעות של המסעדה אבל המלצר המשיך להתעקש שעליו לשלם על המנה שהזמין כתנאי לכך שיקבל את המנה החדשה - לזניה עם בשר ללא חלב וגבינה.

מאצ'ו פיצ'ו
עד אותו רגע בר לא נתקל בבעיות בטיול. המאצ'ו פיצ'ו בפרו | צילום: אימג'בנק/Thinkstcok, Thinkstock

"ביקשתי מהמלצר שייתן לי לדבר עם המנהל של המקום ולהסביר לו את העניין. המלצר הלך לבדוק זאת וכשחזר אמר לי שהוא לא מוכן לדבר איתי בכלל בגלל שאני יהודי והוא מנהל פלסטיני", טוען דאבה. "הייתי בהלם. לדברי המלצר המנהל ביקש לא לתת לי יותר לאכול במסעדה, שהוא עושה לי טובה שאני לא משלם על המנה ודרש שאני אצא מהמסעדה".

"חבל שבמסעדה כזו, במקום כזה, מערבבים פוליטיקה במקום להתעסק נטו באוכל ובמתן שירות טוב ללקוחות שלהם", אמר דאבה. "כל הסיפור הזה סתם יצר אווירה לא נעימה ומיותרת. לא נתקלתי בדבר כזה במהלך כל הטיול שלי".

לאחר המקרה דאבה העלה פוסט לדף הפייסבוק של "מוצילר - דרום ומרכז אמריקה" כדי להזהיר מטיילים ישראליים  אחרים שלא יאכלו במסעדה הזו בעקבות החוויה שעבר. "יש המון ישראליים שמגיעים לאזור וחשוב שיידעו על היחס של הבעלים והשירות", כתב דאבה בפוסט.

כמה מהגולשים שהגיבו לפוסט טענו שתודעת השירות בדרום אמריקה לא קיימת בכלל. "כמעט בשום מקום בדרום אמריקה לא יחזירו מנה. אין רמת שירות כזו, אין חיה כזו שם", טען אחד הגולשים. "כמעט ב-99 אחוז מהמקרים יש קצר בתקשורת כי המלצר לא הבין מה רצית ממנו בספרדית קלוקלת".

גולש אחר ציין, שבמקרה הזה נראה שמדובר במקרה גזעני אבל באופן כללי בדרום אמריקה לא מבינים את העניין של "לא חלבי". גולשת אחרת הוסיפה: "זו תוצאה של רמת שירות אפס במדינות דרום ומרכז אמריקה".