תחרות נוספת על הקווים לארה"ב: חברת הלואו קוסט איזיג׳ט הודיעה אתמול (ג') כי תשתף פעולה עם וירג'ין אטלנטיק ותציע טיסות המשך של וירג'ין משדה התעודה גטוויק בלונדון לארה"ב, במסגרת שירות איזי ג'ט עולמי. ההסכם פותח בפני נוסעי איזיג'ט גם אפשרויות נוספות, ובהן הגעה לאורלנדו מברצלונה או ללאס וגאס מאדינבורו.

הכתבה פורסמה במקור ב-TheMarker

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

הכירו את הדור החדש שמייבש את הקניונים

השחקן החדש במלחמה נגד חברות הטבק

משמעות ההסכם היא שלקוחות איזיג'ט יוכלו לרכוש כרטיס טיסה יחיד הכולל חניית ביניים וטיסת המשך לארה"ב,וטיפולי המזוודה והמעברים יהיו באחריות חברת התעופה. בטיסות לואו קוסט מקובלת המראה זריזה משדות תעופה, כדי לא להשאיר מטוסים זמן רב מדי על הקרקע - וכך להגיע למיצוי מקסימלי של משאבים. באיזיג'ט אומרים שכדי להמשיך להקפיד על כך, לנוסעים יוצעו חניות ביניים של שעתיים וחצי בשדה התעופה, שאמורות לכסות גם עיכובים למיניהם. החברה אינה מתכוונת להשהות מטוסים שימתינו לנוסעים מטיסות מוקדמות שהתעכבו, אלא תאפשר להם לעלות על הטיסה הזמינה הבאה.

לפי החברה, רשת היעדים שמציעה איזיג'ט עולמי מגיע כבר ל-4,000 יעדים ברחבי העולם, שנהפכו לזמינים בעקבות שיתופי פעולה עם חברות תעופה נוספות. עוד לפי החברה, טיסות ההמשך פותחות בפנייה שוק של ליותר מ-70 מיליון לקוחות, בנוסף ל-53 מיליון הלקוחות ששירתה החברה בשנה האחרונה.

המהלך הנוכחי של איזיג'ט מבסס את מה שידוע כבר מזמן: לא מעט נוסעים מעדיפים בשנים האחרונות להרכיב בעצמם טיסות ליעדים מרוחקים, ולא פעם רוכשים שני כרטיסי טיסה עבור טיסות ישירות או טיסות עם החלפה. הבעיה בשיטה זו היא שאם הטיסה הראשונה מתעכבת, או שהמזוודה אינה מגיעה, אין לנוסעים כל התחייבות לעזרה מחברות התעופה. איזיג'ט מבקשת לספק לנוסעים שקט נפשי באמצעות עלייה מובטחת לטיסת ההמשך, וטיפול במזוודות - אך בעלות לואו קוסט. בכך היא מקווה למנוע איבוד של נוסעים לטובת חברות ה"לגאסי" (חברות התעופה המסורתיות), שעדיין שומרות על מעמדן הגובה בטיסות ליעדים מרוחקים.