לאחר שנתיים שבהן עולם התיירות והאירוח חווה קשיים, מדינות נפתחו ונסגרו ותיירי העולם רק ציפו לרגע שבו יוכלו לשוב ולטייל, מקומות האירוח מוכנים לשובם בשנה החדשה. רגע לפני שנחזור לשיגרה, אתר Booking.com חושף את היעדים הטובים ביותר בארץ ובעולם לשנת 2022, על פי נתונים של למעלה מ-232 מיליון חוות דעת של מטיילים ומטיילות אודות חוויות האירוח שלהם. 

הדירוג מעניק למקומות האירוח את פרס ה-"Traveller Review Awards", שהשנה חולק ל-1,261,273 מקומות אירוח, נקודות השכרת רכב וספקי מוניות בהזמנה מראש מ-220 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם.

בעולם: המדינה בעלת כמות הזכיות הגדולה ביותר היא איטליה, עם 162,272 מקומות אירוח שזכו לחוות דעת מצוינות. אחריה ברשימה ניתן למצוא את ספרד, צרפת, קרואטיה, גרמניה, רוסיה ועוד. מדינת ישראל במקום ה-25 עם 3,840 מקומות אירוח ושירותים שזכו בפרס.

מטרה (צילום: ermess, shutterstock)
מטרה, איטליה | צילום: ermess, shutterstock

>>> רוצים לטייל באיטליה? היכנסו למדריך המלא

למקום הראשון ברשימת הערים המובילות מסביב לעולם הגיעה העיר מטרה (Matera) שבדרום איטליה, ששימשה כסט לצילומי סרטים שוברי קופות, ושהמערות הבנויות בסלע שזכותן היא מפורסמת, הוכרזו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. אחריה ברשימה נמצאות בסדר יורד: בלד (סלובניה), טייטונג סיטי (טאיוואן), נאפפליו (יוון), טולדו (ספרד), מונטה ורדה (ברזיל), ברוז' (בלגיה), נוסה-למבונגן (אינדונזיה), פונטה דלגאדה (האיים האזוריים בפורטוגל) והוי אן (וייטנאם).


עשרת היעדים הטובים ביותר להתארח בהם בישראל לשנת 2022

בראש רשימת היעדים בארץ שבהם חווית האירוח היא הטובה ביותר, שומרת על הפסגה כבר שנה שנייה ברצף ראש פינה, פנינת התיירות הגלילית. בין היעדים שניתן למצוא אחריה בעשירייה הראשונה היא העיר עכו, ששומרת על מקומה כסגנית גם השנה. ערד טיפסה השנה מהמקום החמישי אל השלישי.

עכו העתיקה (צילום: StockStudio, shutterstock)
שומרת על מקומה. עכו | צילום: StockStudio, shutterstock
 - (צילום: Seth Aronstam, shutterstock)
עולה למקום השלישי. ערד | צילום: Seth Aronstam, shutterstock

הרשימה המלאה:

 1. ראש פינה
 2. עכו
 3. ערד
 4. מצפה רמון
 5. חד נס
 6. נצרת
 7. חיפה
 8. אילת
 9. קיסריה
 10. צפת

כאשר מחלקים את ישראל למחוזות, מחוז הדרום הוא הזוכה במקום הראשון כאזור שבו תוכלו ליהנות מחוויית האירוח הטובה ביותר. אחריו מגיע המחוז הנגדי לו בצפון, שתופס את המקום השני. אזור חיפה והסביבה מתמקם במקום השלישי, ירושלים והסביבה במקום הרביעי ומחוז מרכז ישראל במקום החמישי. עוד בחלוקת המחוזות ניתן לראות שלצד ההובלה של ראש פינה וערד במחוזות צפון ודרום בהתאמה, הרצליה היא העיר שהכי כדאי לבקר בה במחוז המרכז.