שמעיה עראמה ושלושת אחיו בילו במועדון בבוקרשט ברומניה, כשלפתע, ללא התגרות או סכסוך קודם, הותקפו על ידי בליינים אחרים. לטענת האחים, התקיפה בוצעה על רקע לאומני על ידי ערבים-ישראלים.

"יצאנו למועדון, אני ושלושה מהאחים שלי", תיאר הבוקר עראמה, "יצאנו נטו לבלות וליהנות, זה טיול שאשתי עשתה לי בהפתעה ליום ההולדת. לא הייתה שום התגרות מצידנו, שום דבר. לא היינו שתויים. אחי הקטן נכנס לתוך המועדון, ניגש אליו בן אדם ושאל אותו: 'מאיפה אתה?'. אח שלי אמר לו 'מישראל' והוא אמר: 'פאק יו ישראל'".

"אחי הקטן יצא החוצה ודיבר איתנו, הוא לא רצה להתעמת איתו. באותו רגע יצאו ארבעה אזרחים ערבים, ככל הנראה ישראלים והתחילו לקלל אותנו בעברית ולהתקיף אותנו. יש חבלות. לי שברו את האף, לאח שלי נתנו מכה חזקה מעל העין. נזקקנו לטיפול רפואי ברומניה. כשהגענו לארץ, המשכנו את הטיפול בישראל".

לא הייתה התגרות, סכסוך במועדון?
"חס וחלילה, שום דבר. זו תקיפה על רקע לאומני, אין משהו אחר".

הם חיפשו ישראלים?
"כן. באותו היום הייתה הפעילות הצה"לית בג'נין. מיד עשינו את ההקשר, אחד ועוד אחד. הם שמעו עברית וחיפשו את מי לתקוף. מזל שזה נגמר רק בזה".

ישראלים הותקפו במועדון בבוקרשט (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
נזקקו לטיפול רפואי | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

המשטרה התערבה? המאבטחים?
"לא משטרה מקומית, לא מאבטחי המועדון - שום דבר. אף אחד לא הגיב, חוץ מאזרח צרפתי שעבר שמה ודיבר טיפה עברית. הוא אמר, 'תתפסו את הרגליים שלכם ותברחו'. הוא חילץ אותנו מה'לינץ'' שעברנו שמה".

מה עשיתם אחר כך?
"היינו נעולים ארבעתנו בחדר עד ליום הטיסה. לא זזנו מהחדר, אפילו לא ירדנו לקנות אוכל. הכל עשינו דרך הזמנות שהגיעו עד לחדר שלנו. לקחנו אובר למטוס וחזרנו לארץ. התבאסה לנו כל החופשה בגלל זה".

התוקפים נעצרו?
"לא נעצרו. ברומניה אמרו לנו להגיש תלונה בישראל כי אלה אזרחים ישראלים. הגשנו תלונה במשטרת נתב"ג. המשטרה עוד לא פנתה אלינו עם פרטים, אין לנו מושג. אנחנו כרגע בתוך ערפל מאוד כבד בנושא הזה".

איך אתה מרגיש היום?
"מנסה להתאושש מהטראומה. נפצעתי באף, אני מרכיב משקפיים וזה נורא מכביד ומכאיב לי. יש לי שבר מתחת לארובת העין כתוצאה מהאגרוף. האחים שלי נפצעו מהבעיטות, יש להם מכות יבשות בצלעות, בגב, בחזה, בכל מיני מקומות בגוף. יש לי עוד אח שקיבל מכה חזקה בעין. כל העין שלו התנפחה ונהייתה סגולה".