נוסעת בטיסת Jet2 מתה לאחר שעל פי הדיווחים נראתה מובלת לשירותים כשהיא במצוקה. טיסת LS756 שעשתה את דרכה מטנריף לנמל התעופה של מנצ'סטר, הוציאה התראה כשלוש שעות אחרי ההמראה ביום ראשון בלילה (2.4) לאחר שנוסעת נזקקה לסיוע רפואי דחוף.

עדי ראייה שהיו על המטוס סיפרו על האירוע הקשה כשהנוסעת החלה לחוש ברע ונזקקה לסיוע דחוף. בעקבות המצב, המטוס החל להנמיך גובה מעל הים הקלטי לפני נחיתה בנמל התעופה קורנוול ניוקוואי במחוז הדרומי של קורנוול.

נוסע שהיה על המטוס סיפר ל-Manchester Evening News: "כמה שעות לאחר ההמראה נוסע עזר לאישה שהייתה איתו להגיע לשירותים. היא נראתה במצב די קשה והייתה במצוקה. צוות תא הנוסעים שוחח איתה ובשלב מסוים הם נאלצו להשכיב אותה מול הדלתות שבהן המושבים עם המרווח הנוסף לרגליים. שאלו אותה מה כואב לה כדי שיוכלו לדווח לקפטן".

ג'ט 2 חברת תעופה (צילום: Peter Etchells, shutterstock)
הטיסה נאלצה לבצע נחיתת חירום. אילוסטרציה | צילום: Peter Etchells, shutterstock


על פי הנוסע, מצבה של האישה החל להידרדר במהירות: "הדיילים חיפשו רופא בין הנוסעים, ואז המטוס הוסט דרמטית ימינה והיה ברור שמשהו השתנה ואנחנו צריכים לנחות מיד. לא מעט אנשים היו נסערים ממה שקורה. הנוסעת התעלפה, והיה להם חמצן ודפיברילטור והתחילו לבצע בה ניסיונות החייאה. הם עשו את זה בערך שעה עד שנחתנו בנמל התעופה ניוקוואי. האמבולנס האווירי והאמבולנס השני חיכו כשנחתנו, והם עלו במהירות על המדרגות והובילו אותה אל מחוץ לדופן המטוס באלונקה".

לאחר נחיתת המטוס, הנוסעים אמרו שהמשטרה שוחחה עם צוות Jet2. מאוחר יותר המריא המטוס שוב, ונחת במנצ'סטר בסביבות השעה 22:00. פרטים נוספים על האירוע טרם אושרו, אך פניות נעשו לשירותי ההצלה של דרום-מערב בריטניה ומשטרת דבון וקורנוול לקבלת מידע נוסף.

בהצהרה, Jet2 אישרו שהנוסעת אכן נפטרה, והודו לצוות וכן לנוסעים שסייעו. דובר החברה אמר: "טיסת LS756 מטנריף למנצ'סטר הופנתה אתמול בערב לנמל התעופה קורנוול ניוקוואי, עקב אירוע שבו נוסעת נזקקה לטיפול רפואי. למרבה הצער, אנו יכולים לאשר שהנוסעת נפטרה לצערנו. מחשבותינו עם משפחתה וחבריה בתקופה קשה זו. ברצוננו להודות לצוות שלנו, כמו גם ללקוחות שהעניקו סיוע בטיסה".