נוסע שמן (צילום: dailymail.co.uk)
העיקר שהוא שילם על שני הכרטיסים. הנוסע שקיבל מושבים שאינם סמוכים זה לזה | צילום: dailymail.co.uk
נוסע ששוקל 234.9 ק"ג התבקש מחברת התעופה לרכוש שני כרטיסי טיסה בגלל משקלו הרב, אך לתדהמתו גילה כי קיבל שני מושבים שאינם סמוכים זה לזה.

לס פרייס (Les Price), תושב סאות' ווילס, אנגליה, רצה לעלות על טיסה לאירלנד. בהתאם לכללי חברת התעופה, לפיהם נוסעים השוקלים מעל ל-127 ק"ג חייבים לרכוש שני מושבים במטוס, הוא נאלץ לשלם עבור כרטיס טיסה נוסף. אך כשפרייס עלה על הטיסה המיוחלת, הוא גילה לתדהמתו כי שני המושבים שרכש כלל לא היו אחד סמוכים לשני.

פרייס, בן 43, הזמין מראש את כרטיסי הטיסה, אך לטענתו, אנשי חברת התעופה כלל לא היו מודעים לנהלים בנוגע לנוסעים כבדי משקל. "כשהגעתי לשדה התעופה הייתי צריכים להסביר לכל הצוות מדוע היו בידיי שני כרטיסי טיסה" הוא אמר אתמול ל- Dailymail. "לא היה להם מושג בקשר למדיניות הזו. אך לבסוף, כשהגעתי למטוס, גיליתי כי מושב אחד בכלל היה במעבר, ואילו השני ליד החלון - בשורה של שלושה מושבים".

אבל פה העלבון לא נגמר. בטיסה החזור המצב היה אפילו גרוע עוד יותר, כשפרייס גילה כי מושב אחד היה בכלל בשורה 17 והשני בשורה 19.

נוסע כבד משקל (צילום: dailymail.co.uk)
"מאז שאשתי נפטרה מצאתי באוכל את הנחמה שלי". פרייס בביתו | צילום: dailymail.co.uk


הנוסע ההמום סיפר כי האירוע הקשה היה אחד מיני רבים שהוא נאלץ להתמודד איתם מדי יום מאז שהחל להיאבק בבעיית המשקל שלו. "לפני כמה שנים נפצעתי בתאונה והניידות שלי נפגעה, כך שבמשך 3 חודשים לא יצאתי מהבית", הוא מספר. "בשנת 2009 אשתי נפטרה מסרטן, ומאז מצאתי באוכל את הנחמה שלי".

פרייס נכנס לדיכאון קשה מאז מות אשתו והיה גם צריך לטפל בביתו החורגת שאמה רק נפטרה. "לא היה לי זמן לבשל והפתרון הכי פשוט היה ללכת ולקנות לנו פאסט פוד".

רק ביוני השנה פורסם כי אייר סמואה, חברת התעופה של איי סמואה, שמשכה את תשומת הלב הבינלאומית כשהחלה לגבות תשלום לפי משקל גוף, לוקחת את בעיית השמנת היתר של נוסעיה צעד אחד קדימה ומיישמת במטוסיה מחלקה חדשה לנוסעים כבדי משקל - מחלקת XL,. בנוסף, מוקדם יותר השנה, מומחה נסיעות פרסם תכנית תמחור לחברות תעופה, שיתמחרו את כרטיסי הטיסה לפי משקל הנוסעים.

 >> צועני הים: הסינים שלא הלכו על היבשה כבר שנים