הפסקת חשמל שנגרמה אתמול בצהריים בשדה התעופה הרטספילד-ג'קסון באטלנטה, שנחשב לשדה התעופה העמוס בעולם בו עוברים מעל 300 אלף נוסעים בכל יום, גרמה לשיתוק מוחלט למשך שעות ארוכות. אף טיסה לא יכלה להמריא או לנחות באותו הזמן ואלפי נוסעים נתקעו בשדה, בתוך המטוסים ואפילו באוויר.

הסיבה להפסקת החשמל המאוד חריגה הזו, נובעת משריפה שפרצה במערכת החשמל של שדה התעופה והרסה גם את מערכת הגיבוי על הדרך. מעל 1,500 טיסות יוצאות ונכנסו נדחו ובוטלו בעקבות המקרה. 

במהלך ההמתנה הארוכה לא מעט נוסעים שיתפו את כל מה שמתרחש בשדה דרך הרשתות החברתיות. חלקם מצאו את עצמם מחכים שעות בתוך המטוס ובטרמינלים השונים עד שהצליחו לצאת לדרכם. אחת מהם הייתה בטסי קליין ששיתפה את הודעת הטייס על העיכוב, אחרי שכל הנוסעים כבר התיישבו במטוס וחגרו חגורות. 


"שדה התעופה נראה כמו איזור מלחמה", כתבה קליין אחרי שלבסוף החליטו להוציא את כל הנוסעים מהמטוס. "אנשים ישנים על הרצפה ונאבקים על מקום לישון בו. חלקם ישנו על המסועים של הכבודה. יש גם לא מעט זקנים שמתקשים לעלות במדרגות היות והמדרגות הנעות יצאו משימוש". קליין עצמה, אחרי שנאלצה להמתין לא מעט זמן שיפרקו את כל המזוודות מהמטוס, הצליחה בסופו של דבר לשכור רכב ויצאה ליעדה דרך היבשה.

A post shared by @officialteabook on

 אחרי שעות ארוכות הצליחו להחזיר את החשמל לחלק מהטרמינלים, אך ישנם כאלה שהחשמל לא חזר אליהם עד שעות אלו. שדה התעופה ועיריית אטלנטה החלו להוציא הסעות מאורגנות לשדות תעופה חלופיים ואף הפכו את מרכז הכנסים העירוני למרכז קליטה לנוסעים הזקוקים למקום להעביר בו את הלילה בעיר. 

(מקור)

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש