על פי החשד, בחודש ספטמבר האחרון דייל הדביק טלפון סלולרי למושב האסלה של המטוס בו עבד וצילם נערה שנכנסה לשירותים. על פי הטענות, בת ה-14 אמרה שהיא מחכה להשתמש בשירותים במחלקת התיירים שבו ישבה משפחתה על טיסה של אמריקן איירליינס משארלוט לבוסטון. למרות שהפרשה התפרסמה בחודש ספטמבר, רק עכשיו התפרסמה תמונה שלטענת הנערה ומשפחתה מוכיחה כי הטלפון האישי של הדייל ניסה לצלם אותה.

על פי כתב התביעה שהוגש נגד הדייל ביום שישי האחרון לבית המשפט המחוזי בצפון קרוליינה, הדייל ניגש אליה ואמר לה להשתמש בתא שבמחלקה הראשונה במקום זאת. הדייל נכנס ראשון לשירותים כדי לשטוף את ידיו ודקה לאחר מכן אמר לנערה שהמושב שבור והיא יכולה להתעלם מהמדבקה האדומה הגדולה. לאחר שנכנסה, היא אמרה שהיא ראתה אייפון מוסתר עם מדבקה שעליה נכתב "יצא משירות", לפי התביעה. התמונה שצולמה על ידי הנערה ושוחררה דרך עורכי הדין של משפחתה מציגה את הפלאש של המצלמה דולק.

אמריקן איירליינס (צילום:  Santiparp Wattanaporn, shutterstock)
החברה טוענת שהדייל פוטר באופן מיידי. אמריקן איירליינס | צילום: Santiparp Wattanaporn, shutterstock

"זה זעזע והפחיד את הנערה ומיד עלה בדעתה שמישהו שם את הטלפון כדי לצלם אותה בשירותים", נכתב. עורכי הדין טוענים שדיילים אחרים במהלך הטיסה לא הצליחו לקחת את הטלפון של החשוד, מה שאפשר לו להשמיד את הראיות. הם הוסיפו כי חברת התעופה "ידעה או הייתה צריכה לדעת שהדייל מהווה סכנה".

משטרת מדינת מסצ'וסטס הצהירה כי הם קיבלו התראה על מעשה פלילי פוטנציאלי באמצע הטיסה. אמריקן איירליינס הצהירה כי הדייל הוסר מעבודתו מיד ומאז לא עבד. "אנו מתייחסים לעניין זה ברצינות רבה ושיתפנו פעולה באופן מלא עם גורמי אכיפת החוק בחקירתם, שכן בטיחות וביטחון הם בראש סדר העדיפויות שלנו", ציינה חברת התעופה. המשפחה אמרה שסוכן FBI אמר להם שהדייל לא נעצר מכיוון שלא נמצאו ראיות צילום בטלפון שלו.

בעוד שהנערה לא זוהתה, אביה אמר ל"ניו יורק פוסט" באנונימיות: "אני חושב שיש תחושה אמיתית של הפרה. אני חושבת שבתור נערה מתבגרת היא קצת מתביישת שמשהו כל כך אינטימי כמו ללכת לשירותים יצולם בצורה כזו". הנערה עוברת כעת טיפול כדי להתמודד עם הטראומה שלה, אמרו עורכי הדין.