בשעות אלה נרשמים תורים ארוכים במעבר הגבול טאבה לסיני, בזמן שאלפי נופשים עושים דרכם לנופש חופשת הפסח בצד המצרי. כ-13,418 ישראלים חצו את מעבר טאבה בימים האחרונים (מיום חמישי ועד היום), כאשר העומס מתקיים בעיקר בשעות הבוקר עד לשעות הצוהריים המוקדמות.

"מי שהגיע בבוקר כמוני נתקע בתור ארוך מאוד. התורים הגיעו עד למלון הנסיכה זה היה מטורף לגמרי", אומרת הילה מרמת גן, "כולם רצו להרוויח יום בסיני ולא להגיע בשעות הערב ולהפסיד יום של נופש. בגלל זה נוצרו התורים הארוכים. מי שהגיע לאחר מכן בשעות הצוהריים והערב הרוויח כי המעבר היה ריק לחלוטין, תוך חמש דקות הם עברו את הגבול".

עומס במעבר הגבול לסיני (צילום: רשות שדות התעופה)
צילום: רשות שדות התעופה
 עומס במעבר הגבול לסיני (צילום: רשות שדות התעופה)
צילום: רשות שדות התעופה

מוקדם יותר בשיחה בתוכנית הבוקר עם ניב רסקין, סיפר המטייל אביב הדר שירד לסיני עם חבריו: "קמנו נורא מוקדם בשביל להיכנס לכאן מוקדם ולחתוך מהתור. לצערי, עדיין היינו צריכים לעמוד בתור. זה תור של המונים שקופץ בעשרות כל דקה. כרגע עברנו את ביקורת הדרכונים ואנחנו בבידוק הביטחוני. בתור לביקורת הדרכונים יש ממש בלגן, הרבה אנשים נדחפים, אין כל כך סדר", תיאר הדר, "כל מי שרוצה יכול להיכנס ולחתוך את התור".

מתברר שהתורים הארוכים נובעים בגלל הקצב האיטי שבו מטפלים הפקידים המצרים במעבר הישראלים לתוך סיני. "אצלנו הטיפול בישראלים הוא מהיר מאוד, הבעיה היא בצד המצרי שלא ערוך לטפל בכל אלפי הישראלים שמציפים את המעבר בצד השני ולכן נוצרו התורים הארוכים" ,הסביר גורם ברשות שדות התעופה, "אנחנו כל הזמן מזרימים להם אנשים מהצד שלנו אבל בצד שלהם הטיפול בכל הניירת הוא איטי מאוד".