האלטרנטיבה שמציעה איירבינבי לשהות בחו"ל הפכה כבר מזמן לבחירה הראשונה של מיליוני תיירים ברחבי העולם, כאשר גם התקריות הבעייתיות שמתפרסמות מדי פעם לא מצליחות לערער את אימפריית השכרת הדירות. אלא שעכשיו מגיעה אחת עוכרת שלווה מאי פעם, שנשמעת כמו התגשמות הסיוט הכי גרוע שאפשר לדמיין בסיטואציה הזאת: אורח נאנס ונרצח בדירת Airbnb באוסטרליה על ידי מארחו ושני דיירים נוספים ששהו בה.

רמיז ג'ונזי בן ה-36 שכר דירה במלבורן במחיר מצוין של פחות מ-30 דולר ללילה, ועמד לעזוב אותה ביום רביעי 25.10.17, כאשר על פי החשד הותקף באלימות ולאחר מכן מת בבית החולים. המארח קרייג לוי, ריאן סמארט וג'ייסון קולטון שחלקו עם הקורבן את הדירה נאשמים כעת ברצח, והאחרון מואשם גם באונס.

אפליקציית Airbnb (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

ג'ונזי, שעבד בבנייה, שכר את החדר כי חיפש מקום זול ונוח בזמן שנאלץ לטפל ב"עניינים אישיים", מדווח עיתון The Age האוסטרלי, אולם זמן קצר לאחר תחילת שהותו בדירה סיפר לחברו כי הוא מתכנן לעזוב אותה מוקדם מהצפוי כיוון שאינו אוהב את ה"אנרגיה" בה. בשלב זה ככל הנראה התווכח ג'ונזי עם שלושת החשודים על עניינים כספיים, ובליל ה-25.10 ארז את חפציו, העמיס אותם על רכבו ועמד לעזוב את המקום כאשר הותקף בחצר הדירה. הפרמדיקים שהגיעו למקום ביצעו בג'ונזי מאמצי החייאה והוא הובהל לבית החולים כשהוא סובל מכשל לבבי, שם מת.

נציג של איירבינ'בי מסר לתקשורת האוסטרלית כי אנשי השירות "עצובים וזועמים עמוקות על הטרגדיה", והוסיף: "משפחת הקורבן תקבל את תמיכתנו המלאה, לבנו יוצא אליהם ואל חבריו. הסרנו את הדירה מהפלטפורמה שלנו ונעבוד בשיתוף פעולה מלא עם רשויות החוק בחקירת האירוע. אין מקום ב-Airbnb למעשה מתועב שכזה, המחלל את כל מה שהקהילה הגלובלית שלנו מייצגת".