ויקימסע (צילום: ויקיפדיה)
בון וויאג'. ויקימסע | צילום: ויקיפדיה
ויקיפדיה, האתר שכנראה השתמשתם בו אינספור פעמים כדי לגלות מידע על כל דבר שעולה בדעתכם, השיקה השבוע את ה"ויקימסע" (Wikivoyage) - מדריך נסיעות עולמי מקוון.

הממשק החדש מרכז קישורים לכתבות שמוגדרות תחת 3 סקציות שונות: "היעד של החודש", "הרחק מהדרכים הסלולות" ו - "הטיול הכי חם".  כל אחד מהקישורים הללו מפנה לעמוד ויקיפדי בודד שמרחיב על הנושא - הן מבחינת מידע כללי על המקום, והן מבחינת פרטים שימושיים, כמו איך להגיע ליעד ותעריפים.

בנוסף למדורים הקבועים, בעמוד הראשי של "ויקימסע" תמצאו גם את קישור ה - Discover , המוביל לדף שמרכז פרטי טריוויה "מוזרים אך אמיתיים" על יעדים ברחבי העולם. הטריוויה בנויה בסדר כרונולוגי, ומציגה אירועים שמתרחשים במקומות שונים על פני הגלובוס, כמו גם המלצות על מקומות ששווה להגיע אליהם - הכל לפי חודשי השנה.

מ"ויקיטיול" ל - "ויקימסע"

"ויקימסע" הוא לא היוזמה הראשונה של ויקימדיה, הארגון שעומד מאחורי ויקיפדיה ופועל ללא מטרת רווח, להקמת מאגר מידע מקיף ברשת על יעדים וטיולים ברחבי העולם. הממשק החדש מסתמן להיות שדרוג עדכני של ה"ויקיטיול" - יוזמה קודמת לאתר טיולים מקוון של ויקיפדיה שלא תפס תאוצה כמצופה. כעת, מרבית העורכים של ה"ויקיטיול" הפכו ישירות לעורכים החדשים של "ויקימסע".

הדרישה למקורות מידע אמינים על טיולים ברשת, רק הולכת וגוברת עם הזמן. מספר אתרים מובילים בתחום כמו ה - TripAdvisor, ו - Lonely Planet מספקים מענה בכל הנוגע להמלצות ואינפורמציה על היעדים השונים, אך קרן ויקימדיה טוענת כי מעטים אתרי הטיולים שמספקים מידע שאינו מסחרי. על המענה הזה בדיוק "ויקימסע" בא לענות, ויש סיכוי גדול שתשתמשו במאגר הזה.

"ויקימסע" יהיה נגיש לכולם לקריאה או לעריכה. לכן, כאשר תשתמשו  ב -Google  כדי לברר עוד פרטים על החופשה הבאה שלכם, רוב הסיכויים שעמודי "ויקי מסע" יופיעו בראש רשימת התוצאות שתקבלו. האתר זמין כרגע בתשע שפות: אנגלית, גרמנית, הולנדית, איטלקית, רוסית, פורטוגזית, צרפתית, ספרדית ושוודית, וקיימים בו כ-50 אלף ערכים.

(מקור)

>> מה עושים בסופ"ש? כל ההמלצות ופרס שווה