הקיץ בפתח ובבתי המלון באילת נערכים לקלוט את מאות אלפי הנופשים שאמורים להציף את העיר במהלך הקיץ הקרוב ובחגי תשרי. ההיערכות היא בין היתר לקטטות, שבשנים האחרונות מככבות בסרטונים, ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות.

"המלונות ערוכים, מגייסים עובדים ומתכוננים לקיץ", אומר איתמר אליצור, מנכ"ל התאחדות בתי המלון באילת. "הקב"טים של בתי המלון מאוד מנוסים והם עושים הדרכות לצוותים וחונכים את הכוחות החדשים. אבל תמיד יש נקודה שבה הצוותים הולכים אחורה והמשטרה נכנסת לתמונה. קיים שיתוף פעולה צמוד עם המשטרה שמסייעת לנו והרחיבה את הפריסה שלה. אנחנו מבקשים מהמשטרה לבוא ולהתערב ולהיות שם בנוכחות במלונות ובשטח". בשנים האחרונות יש אמנם ירידה בכמות הקטטות והאירועים החריגים בבתי המלון באילת בקרב נופשים, בדגש על צעירים, אבל בעיר לא לוקחים סיכון מיותר. בחלק מבתי המלון רעננו נהלים בנוגע לשיתופי פעולה עם המשטרה ואופן הטיפול באותם אורחים בעייתיים. כמו כן, היתרים לפתיחת עסקים בעיר ניתנים אך ורק לבתי עסק שיש להם מצלמות אבטחה, והתווספו מצלמות גם במרחבים הציבוריים ובהם גם החופים.

"אני יודע שיש בתי מלון שלמדו לקח משנים עברו ויש להם 'רשימות שחורות' של אורחים שלא מכניסים אותם בגלל שהיו מעורבים באירועי אלימות כלפי עובדי המלון ואורחים אחרים שנפשו במלון", מסביר קב"ט באחד מבתי המלון הגדולים באילת. "המטרה לעבור את הקיץ בשלום ובעיקר ששום מלון לא ייפגע בגלל אותן קטטות וסרטונים שמופצים וגורמים נזק גדול – תדמיתית וכספית".

במשטרה אומרים כי הם נערכים לקראת עונת הקיץ בעיר שכוללת קשר רציף מול בתי המלון וסיורים סביב החופים. "משטרת אילת מקיימת כנס בעלי תפקידים במרחב אילת והתאחדות בתי המלון פעמיים בשנה, פעם לפני פסח ופעם לפני עונת הקיץ", אומרת דוברת משטרת מרחב אילת. "אנחנו דורשים מכל בית מלון לשלוח את המנהלים, כולל מנהלי צוותי האבטחה ויחד עושים תדריך לקראת הקיץ ומרעננים נהלים. לכל בית עסק באילת יש מצלמות אבטחה ואנחנו נמצאים בקשר עם העירייה ומשתפים פעולה. המשטרה תיתן מענה לכל מקרה שבה היא תידרש ומוכנה להתערב כדי להבטיח את שלומם של האורחים והצוותים".