רובוט ברמן
הבלאדי מרי כבר מוכן? הרובוט ברמן
גדג'טים, טכנולוגיות חדישות ושלל אפליקציות: כולם מנסים למצוא את הפטנט הכי טוב שישפר יעילות ויפחית עלויות, אבל לחברות התעופה יש עכשיו צעצוע חדש שמנסה לעלות על כולם: הרובוט ברמן.

טרולי Skytender אמנם לא יהיה רובוט מטופח וחביב, שיעבור בעדינות במעבר וישאל אתכם בנימוס מה תרצו לשתות, אבל הוא בהחלט רק במרחק צעד אחד מזה.

מכונת משקאות על גלגלים

מבוסס על עגלת הדיילים המוכרת, ה - Skytender עובד כמו מכונת משקאות קלים בעמדת מזון מהיר. הוא מסוגל לערבב 15 משקאות שונים, ומאפשר לנוסעים בחברות התעופה השונות לבחור מבין יותר מ-100 משקאות, הכוללים שתייה חמה וקרה, ואפילו יין.

אם שמתם לב כמה פחיות שתייה ובקבוקים נפתחים על ידי דיילות במהלך סיבוב משקאות שגרתי בין העננים, ניתן להבין את ההיגיון שמאחורי ה -Skytender. במקום לגשש בעגלת המשקאות, למזוג ולהגיש לכם את מבוקשכם, בלחיצת כפתור אחת אתם יכולים לקבל את הדרינק שלכם, ועדיף מעורבב, עם קרח.

אוליבר קלות', מנכ"ל חברת Skymax ,אחת החברות שמאחורי ההמצאה החדשה סיפר כי טיסת המבחן הראשונה של הרובוט עברה בהצלחה. הטכנולוגיה החדשה נבדקה תחילה על חברת תעופה הגרמנית WDL Aviation , אך החברה מתכננת להציע את השירות לחברות תעופה אחרות.

"המערכת פעלה כמצופה", אומר קלות'. "הנוסעים היו מרוצים מאוד עם מגוון המשקאות שהוצע להם, כמו גם עם איכות המשקאות והשירות המהיר".

ובדולרים?

איך מערכת המשקאות האוטומטית Skytender  תשפיע בשורה התחתונה על חברות תעופה חסרות מזומנים? "לפי החישובים שלנו, חברותה תעופה יכולות לחסוך כמה דולרים עם השירות החדש", אומר קלות'. "זה תלוי כמובן בתצורה ובסוג המטוס, ובפרופיל הטיסות. באופן כללי, אנו מעריכים שהחיסכון הוא בסביבות ה-1,500 דולר לחודש על כל עגלה".

אבל על אף שה - Skytender משפר את היעילות והשירות בטיסה, הוא עדיין מצריך צוות דיילים מינימאלי. "המטרה העיקרית שלנו לא הייתה פיתוח מערכת רובוטית אבסולוטית, כי אז נוסעים שיושבים במעבר היו צריכים לתת שירות לנוסעים במושבי ביניים או ליד החלון". טוב, בכל זאת - אף אחד לא רוצה להרוס את המוניטין של המושב הכי שווה במטוס.

צפו בוידיאו של הרובוט המשוכלל:

מקור

>> שנת שיא: מיליארד תיירים בעולם ב-2012