תאילנד תמיד הייתה אחד היעדים המרכזיים למטיילים ישראלים, ומאז שהחלה המלחמה הטיסות למדינה האסייתית מלאות. אבל בשבועות האחרונים מדווחים אותם תיירים ישראלים כי מיד בעת שנחתו בנמל התעופה בבירה בבנגקוק הם נעקצו משיחת טלפון ממספר לא מזוהה.

"מיד כשנחתתי בבנגקוק ופתחתי את הטלפון קיבלתי שיחה מוזרה", מספר ר' שהגיע לטיול בתאילנד. "ניסיתי לענות ואחרי שתי שניות היה ניתוק וראיתי שחייבו אותי ב-3 דולרים. לקח לי כמה דקות להבין שנפלתי בעוקץ של נוכלים שעוקצים תיירים", מסביר ר' וממשיך, "אחר כך הסבירו לי שאסור היה לי לענות כשאני שוהה בחו"ל למספרים שאני לא מכיר כי יש רשת בין-לאומית של נוכלים שעוקצת תיירים ולוקחת כסף דרך השיחות האלה".

בנגקוק תאילנד (צילום: 
1000 Words, shutterstock)
הנוסעים נוחתים ומקבלים שיחת טלפון שגובה מהם תשלום. נמל התעופה של בנגקוק, תאילנד | צילום: 1000 Words, shutterstock

לזיווה שנחתה בשבוע שעבר בתאילנד לחופשה עם בעלה קרה מקרה דומה. "פתחתי את הטלפון בנמל התעופה, כמה דקות לאחר הנחיתה ראיתי שמתקשרים אליי כמה פעמים מטלפון שלא הכרתי, חשבתי שאולי קרה משהו דחוף אז עניתי. הייתי על הקו אולי חצי דקה, לא ענו לי וניתקתי וחייבו אותי ב-10 דולר", משחזרת זיווה. מדובר בדיוק אותה שיטה שבה שיחת טלפון ממספר לא מוכר מגיעה לאדם שנוחת בנמל התעופה כש-10 שניות של שיחה עולה 5 דולרים.

שיחה מהונגריה עוקץ תאילנד (צילום: פרטי)
שיחות ההונאה מגיעות בעיקר מהונגריה ומולודובה | צילום: פרטי

מתברר שרשת הנוכלים שעקצה את הישראלים פועלת מהונגריה ומולדובה. איציק ישראלי המתגורר בבנגקוק מסביר ל-mako כי מי שנוחת בנמל התעופה התאילנדית צריך להימנע מלענות לשיחות ממספרים לא מוכרים. "הכי טוב לקנות מיד סים מקומי ולענות לשיחות רק של בני משפחה וחברים שמכירים וכך נמנעים מעוקץ", מסביר איציק, "הרבה ישראלים בעיקר נופלים לעוקץ הזה מהלהיטות לענות לשיחות מיד כשהם נוחתים ואת זה מנצלים הנוכלים כדי לעקוץ אותם".