ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע אתמול (ראשון) כי ישראל תתחיל בקרוב לקבל את פני התיירים הזרים בכל הגילאים, ללא קשר לסטטוס החיסון שלהם. לפי הדיווח, שינוי המדיניות ייכנס לתוקף ב-1 במרץ.

בסוכנויות הידיעות בעולם, כבר מתחילים לסקר את האירוע, כמו במקרה של מגזין התיירות הנחשב Travel+Leisure האמריקאי. בידיעה שהעלה המגזין, נכתב כי ישראל מציעה אלפי סיורים חינם ברחבי הארץ, המעניקים למבקרים חוויות עשירות מבלי לקרוע את הכיס. כמו כן, יותר מ-1,800 סיורים חינמיים יוצעו בכל ימות השבוע בשתי הערים המרכזיות (ירושלים ותל אביב) וברחבי הגנים הלאומיים בישראל, לפי נתוני המשרד.

רחוב יפו - אריאלה אפללו (צילום: אריאלה אפללו)
מחכים לתיירים. רחוב יפו בירושלים | צילום: אריאלה אפללו

בדבריו למגזין, אומר אייל קרלין, ראש הנציגות של משרד התיירות בצפון אמריקה כי "עם פתיחת המדינה לאחרונה למטיילים בינלאומיים, אנו שמחים לקבל את פני המבקרים בחזרה לישראל ולספק להם את החוויה הטובה ביותר שניתן. הסיורים המודרכים הם דרך מהנה, חינוכית - וחינמית - לחקור את ארצנו היפה".

הסיורים המדוברים נוצרו בתחילה על ידי הממשלה במהלך ההתמודדות עם מגיפת הקורונה, כדרך לעזור למדריכי טיולים שמצאו עצמם ללא עבודה, אך הסיורים היו זמינים בעיקר בעברית. בקרוב, הממשלה תפתח את התוכנית לסיורים באנגלית, רוסית, צרפתית וערבית.

המטיילים יוכלו להזמין סיורים בגן הלאומי קיסריה כדי ללמוד על המלך הורדוס, למשל, או לחקור את שדרות רוטשילד בתל אביב, וללמוד על אבני הדרך בהיסטוריה של ישראל.

בכל הנוגע לטיולים בתוך הארץ, ישראל הורידה גם את הצורך להציג את התו הירוק כדי להיכנס למקומות כמו מסעדות ואטרקציות תיירותיות, לפי משרד הבריאות. כעת, התו יידרש רק עבור מקומות שבהם הסיכון לזיהום מוגבר כמו אולמות אירועים ומועדונים.

כביש 2 נמל קיסריה (צילום: נמרוד גליקמן)
התיירים צפויים להגיע לסיורים כאן. קיסריה | צילום: נמרוד גליקמן

מלשכת מארגני התיירות הנכנסת בישראל, מברכים על ההחלטה לפתיחה מוחלטת של השמיים לתיירים החל מהראשון למרץ. "אנחנו מברכים את שר התיירות יואל רזבוזוב, את ראש הממשלה נפתלי בנט ושאר חברי הממשלה, על קבלת ההחלטה המתבקשת".

עוד הוסיפו מהלשכה כי "ההחלטה להתיר כניסת תיירים לישראל בכל הגילאים, מחוסנים ולא מחוסנים, בכפוף לביצוע 2 בדיקות PCR, היא בשורה נהדרת להרבה מקומות עבודה מרחבי הארץ שנפגעו מהמצב, במיוחד באזורי הפריפריה. חלקם כבר הגיעו לקריסה כלכלית וציפו בכיליון עיניים להסרת המגבלות. צריך לזכור שענף התיירות הכניס למדינה בשנת 2019 יותר מ-30 מיליארד שקל והמשמעות של כמה שיותר תיירים נכנסים היא פחות מיסים בעתיד. להערכתנו יש סיכוי שנגיע במחצית השנייה של השנה ל-40 אחוזים מכמות התיירים שנכנסו לארץ במחצית השנייה של 2019.

"התיירים שיגיעו באמצעותנו ינוהלו באחריות ובצורה מפוקחת. אנחנו נשתף פעולה עם כל ההנחיות הכרוכות בכך, כדי שכמה שיותר תיירים זרים ויהודי התפוצות יגיעו לישראל, ויהנו מהאביב והחגים שבפתח", סיכמו בלשכת התיירות הנכנסת.