וידאו שפורסם בשבוע שעבר חשף מחדל בטיחותי חמור שהתרחש לפני כחודשיים בשדה התעופה הבינלאומי של ספרינגפילד-ברנסון במיזורי, ארה"ב.

האירוע המתועד התרחש ב-27 ביוני בסביבות השעה 12:50. נהג טנדר שירות שעובד בשדה התעופה חתך את מסלול ההמראה ללא נקיטת אמצעי זהירות, והסיבה - הוא מיהר להקפיץ שני קולוגות שלו לעבודה לאירוע על האש שעמד להיגמר.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

"בסביבות 12:50 הקפצתי שני אנשים בואן האדום", שיחזר הנהג בתחקיר שבוצע לאחר האירוע. "בגלל מגבלות הזמן החלטתי שנוכל לקצר את המסלול ולחצות את מסלול ההמראה. ברכב היה מכשיר קשר שמחובר לפיקוח הקרקע. לפני החצייה דיברתי עם הפיקוח וקיבלתי אישור לחצות את מסלולי ההמראה 14 ו-20, ממגדל הפיקוח לא היו שום דיווחים נוספים".

"הסתכלתי לכל הכיוונים ופשוט חציתי", הוא אומר. "כשכבר היינו בחצייה של מסלול 14 אחד הנוסעים שם לב למטוס שמגיע מימין וצעק. חציתי מהר את המסלול והמטוס בדיוק המריא מעלינו". המטוס -  מסוג אמבראר 145, הוא של חברת אמריקן איירליינס והיו עליו לא פחות מ-50 נוסעים ושלושה אנשים צוות. לאחר המקרה השלושה המשיכו בדרכם לעבר האירוע והנהג מיד דיווח על מה שהתרחש. עדיין לא ברור כיצד והאם הוא קיבל עונש על המקרה.