ישראלים שהגיעו לאחרונה לפוקט והלכו לעשות עיסוי גילו שנגנבו להם הארנקים ותכולה מהתיקים אותם הניחו בצד, בשווי מאות ואף אלפי דולרים, על ידי עובדים ועובדות במקום.

כך למשל, אופיר ובן זוגה הגיעו לפני כמה ימים לירח דבש בפוקט, נכנסו למכון עיסוי מקצועי ברחוב מרכזי בעיר."הספא היה ממוקם חמש דקות מהרחוב המרכזי. לפני העיסוי אחת העובדות ביקשה שאניח את התיק שלי בתוך סלסלה. עשינו עיסוי של שעה שלמה בכל הגוף", שחזרה אופיר. "אחר כך גילינו שבזמן המסאז' אחת העובדות גנבה לי מהתיק סכום של 700 דולר שהיה אמור לשמש אותו לשבועיים הקרובים. בתום העיסוי היא החזירה לנו את התיק כאילו לא קרה כלום. כשהוצאתי את הארנק מהתיק יותר מאוחר ראיתי שחסרים לי 700 דולר".

> המדריך המלא למטייל בתאילנד

אופיר ובן זוגה מיד חזרו ופנו לעובדות במקום אבל הן הכחישו שגנבו את כסף. היא ובן זוגה ניגשו לתחנת המשטרה המקומית והתלוננו על הגניבה. "הרגשנו שהשוטרים משתפים פעולה עם העובדות. הם טייחו את החקירה ולא עשו כלום", ציינה אופיר. "אני מציעה לכל המטיילים הישראלים להיזהר".

האי שנסגר (צילום: wiratho, shutterstock)
שוק בפוקט | צילום: wiratho, shutterstock

מקרה דומה קרה גם לבר וחברתו שהגיעו גם הם לירח דבש בפוקט. הם נכנסו לפני כשבועיים לטיפול במקום אחר בפוקט. "עשינו עיסוי של שעה ורבע. לפני כן נתתי את התיק שלי לשמירה אצל אחת העובדות. כשסיימנו את העיסוי ופתחתי כדי לשלם ראיתי שחסרים לי 500 דולר. פניתי לעובדות אבל הן טענו שלא גנבו שום דבר. הבעיה שאין במקום מצלמות אבטחה", סיפר בר. "התלוננו בתחנת המשטרה, הגיעו שוטרים למקום, העובדות טענו שלא גנבו דבר והשוטרים אמרו שאין מה לעשות וזהו".

אם זה קורה גם לכם ההמלצה היא לגשת מיד למשטרת התיירות ולא לשוטרים מקומיים. בנוסף, לא להיכנס עם ארנקים או תיקים עם ציוד יקר ערך, אלא רק לקחת כסף מקומי ולהכניס לכיסים.