אוטובוס שרוף (צילום: צילום מסך)
צילום: צילום מסך

המקרה התרחש אתמול בלילה באוטובוס שנסע מקרטחנה למדיין בקולומביה. עשרות נוסעים שהיו באוטובוס באותה שעה נשארו בהלם כאשר בעיצומה של הנסיעה שודדים ארבו לאוטובוס, עצרו אותו, שלפו אקדחים ונכנסו פנימה.

חלק מהנוסעים ישן, וחלק אחר התעורר בבהלה לשמע היריות. השודדים שדדו כל דבר שהיה על גופם של הנוסעים כולל טלפונים סלולריים ולאחר מכן הציתו אותו עם כל המזוודות ונמלטו מהמקום.

"הם ירו לכל הכיוונים. זה היה די מפחיד. הם שרפו את האוטובוס על כל המזוודות וברחו", שחזרה החברה הקולומביאנית בשיחה עם החבר הישראלי שלה.

בעקבות המצב הכלכלי הקשה במדינה כנופיות רבות של שודדים החלו לפעול בצירי הכבישים במדינה כשהם שודדים רכוש רב מגופם של הנוסעים.

בקולומביה נכון לעכשיו מטיילים כמה מאות ישראליים שרובם רוצים לחסוך בטיסות מבוגוטה צפונה ונוסעים באוטובוסים. בכך הם מסתכנים בלהיחשף למעשי שוד אכזריים של שודדי דרכים.

ישראלים המתגוררים בקולומביה ממליצים שלא לנסוע באוטובוסים ולסכן את חייהם ובמקום זה לשלם יותר כסף ולטוס. "יש המון שודדי דרכים שפועלים ברחבי קולומביה ששודדים בעיקר תיירים וגם מקומיים. מי שרוצה לחסוך לעצמו אי נעימות ולא לסכן את חייו עדיף לטוס, זה הכי בטוח", הסביר ישראלי המתגורר במדינה.