תושב צפון הארץ שטייל בדובאי, נסע במהירות מופרזת במכונית פרארי ששכר מחברת השכרה, וכתוצאה מכך איבד שליטה על ההגה ופגע במחסום בטון. למזלו של התייר הישראלי הוא לא נפגע - למעט שריטות קלות בלבד.

הפרארי, שעלותה בישראל כ-2.5 מיליון שקלים, נפגעה בצורה קשה בעיקר בחלקה האחורי, והתייר הישראלי נדרש לשלם רק את עלות הביטוח, שעליו התחייב בחוזה שחתם עם חברת ההשכרה למקרה של תאונה, כ-1,000 דולר בלבד.

"אני מכיר את הנהג. היינו קבוצה של שבעה ישראלים ששכרו מכוניות יוקרתיות מאוד מחברת השכרה", סיפר מ' ל-mako. "הנהג שנסע בפרארי לא הכיר את המערכות במכונית ואיבד שליטה על ההגה. הפרארי הסתחררה, החליקה ופגעה בקיר בטון. למזלו לא קרה לו כלום ויש לו ביטוח. הוא היה קצת בהלם ואחרי כמה דקות התבדחנו שהוא הישראלי הראשון בעולם שהרס פרארי ועוד בדובאי. הבעיה שלנו הישראלים שאנחנו לא מתורבתים וזה רק עניין של זמן עד שיהיו מעצרים. גם למקומיים מתחיל להימאס מאתנו".


מתברר שהישראלים, בעיקר אנשי עסקים מבוססים, מתלהבים ממכוניות היוקרה שמציעות חברות ההשכרה וחלקם משתוללים בכבישים ומסכנים חיים של נהגים אחרים.

"היה איש עסקים די מבוסס ששכר למבורגיני לפני כמה ימים והשתולל ליד הבורג' ח'ליפה. שוטרים עצרו אותו, רישיון הנהיגה שלו נשלל והוא נקנס ב-20,000, דירהם (למעלה מ-20 אלף שקל)", סיפר ל-mako ל', ישראלי שנכח במקום. הרכב הורד על ידי השוטרים למשך כחודש ימים מהכביש וחברת ההשכרה קנסה את איש העסקים הישראלי ב-30 אלף דירהם נוספים (כ-33 אלף שקל).

"הוא חוייב לשלם את הקנס למשטרה ולחברת ההשכרה בכרטיס אשראי או מזומן, אחרת הוא לא יכול לצאת מהמדינה", ציין ל'. "מדובר באיש עסקים די עשיר ששילם את הקנס. מישהו אחר היה נתקע בדובאי ונשלח לכלא.  השוטרים בדובאי לא עושים חשבון לאף אחד ואוי אבוי אם תנסה לשחד אותם, זה יגמר רע מאוד".

למבורגיני (צילום: יוטיוב )
למבורגיני. אילוסטרציה | צילום: יוטיוב

בעקבות המקרים, כמה חברות השכרה בדובאי הקשיחו לאחרונה את תנאי השכרת הרכבים היוקרתיים לישראלים והעלו את רף ההשתתפות העצמית שהם יצטרכו לשלם, בעקבות תאונה או גרימת נזק למכוניות. "חברות ההשכרה החליטו להקשיח את התנאים להשכרת כלי רכב לתיירים ישראלים", ציין גורם בענף התיירות. "היו מקרים שישראליים היו מעורבים בתאונות קלות או גרמו נזקים לכלי רכב בעשרות אלפי דולרים ויותר וזה לא משלם לחברות ההשכרה, אז הם העלו את ההשתתפות העצמית".

התיירים הישראלים לרוב שוכרים פרארי, למבורגיני, מזראטי, יגואר וג'יפים של מרצדס.