את הרגע הזה אנשי האבטחה בשדה התעופה סטנסטד שבלונדון לא יישכחו הרבה זמן. לפני מספר ימים, ממש מתחת לאף שלהם, הצליח נוסע לעלות לטיסה של חברת ריינאייר, מעיר הבירה האנגלית לסביליה שבספרד וזאת מבלי שקנה שום כרטיס מכל סוג שהוא.

מסיבה שעדיין נבדקת, אותו נוסע הצליח לעבור את כל מעגלי האבטחה של שדה התעופה, כולל את הבדיקה של אנשי הצוות של המטוס, מבלי שהציג כרטיס עלייה למטוס אפילו פעם אחת. ברגע האחרון, לאחר שהתיישב במקום של נוסעת אחרת, הבינו שיש בעיה ושאותו אדם מסתורי הצליח לעשות את מה שכולנו חולמים עליו. 

אם שאלתם את עצמכם למה אותו אדם ניסה, וכמעט הצליח, להסתנן למטוס? הסיבה פשוטה: יום למחרת התקיים משחק בין קבוצת ליברפול לסביליה במסגרת ליגת האלופות, ועל אף שלא קנה כרטיס מראש, הוא ממש רצה להגיע ולעודד את קבוצתו.

"אישה שעלתה למטוס גילתה שאדם עם משקפי שמש יושב לה במקום", מתאר מרטין ריצ'רד, אוהד נוסף שהיה בדרכו לראות את המשחק. "אותו אדם  סירב להראות לה את כרטיס הישיבה שלו ואחרי דין ודברים הזעיקו את המשטרה. זה היה אדם שנראה מאוד חשוד לאורך כל הזמן. על המטוס היו לא מעט אוהדי כדורגל וכולם פשוט התחילו לצעוק 'תעיפו אותו החוצה'".

"בשלב מסויים אנשים התחילו לדאוג", נזכר ריצ'רד. "ההתנהגות שלו הייתה מאוד מפחידה. אנשים התחילו לחשוב שאולי מדובר במחבל. הוא אמנם היה שיכור, אבל כשאני שיכור למשל, אני לא מנסה להגיע לשדה התעופה ולעלות על מטוס מבלי שיש לי כרטיס". 

לבסוף, אנשי הביטחון הורידו את הנוסע האלמוני מהמטוס, אך הסיפור לא נגמר כאן. לאחר שהבינו שקרתה תקלת בטיחות חמורה, צוותי הבטחון החלו לסרוק בצורה קפדנית את המטוס בחיפוש אחר חפץ חשוד. "זה גרם לפאניקה גדולה", נזכר ריצ'רד. "במשך 40 דקות בדקו את כל התיקים ואת כל חלקי המטוס".

מטוס של ריינאייר (צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL)
מטוס של ריינאייר | צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL

לאחר עיכוב של שעה המטוס המריא ליעדו והמקרה החמור והמוזר הזה נבדק כעת לעומק. במשחק אגב, סביליה וליברפול נפרדו בתיקו 3-3, אחרי שהקבוצה הספרדית חזרה מפיגור של 3-0 עמוק בתוך תוספת הזמן.

דובר שדה התעופה סטנסטד אמר בעקבות האירוע: "אדם שעלה ללא כרטיס לטיסה של חברת ריינאייר הורד לבסוף מהמטוס. על אף שהגיע למטוס ללא כרטיס, הוא עבר את כל הבדיקות הבטחוניות הנדרשות. אנחנו חוקרים לעומק וברצינות רבה את השתלשלות האירועים במקרה זה, וברגע שנבין מה בדיוק אירע נוכל להסיק מסקנות".

(מקור)

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש