ברשות אבטחת התעבורה האמריקאית (TSAׁ) שונאים כשהנוסעים מגיעים לשדה התעופה עם מים ומחשב נייד בתיק העלייה שלהם למטוס. האמת, גם הנוסעים לא אוהבים את זה במיוחד. היות ואסור להעביר נוזלים מעל כמות מסויימת לתוך שטח שדה התעופה, הנוסעים שעוברים בידוק עוצרים לשתות את המשקה שנשאר להם בבקבוק רגע לפני תחיל הבידוק. את המחשב הנייד אנחנו נאלצים להוציא מהתיק ולהכניס לשיקוף בנפרד. שני הדברים הללו תמיד גורמים לעיכוב התור ולסרבול הבדיקה הבטחונית. מעצבן.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

ב-TSA הודיעו לאחרונה שהם בוחנים מכונות שיקוף חדשות שישימו סוף לסרבול המיותר ולצורך שלנו לשתות כמויות מים בלתי סבירות בזמן קצר. על פי רשות האבטחה האמריקאית, בקרוב נוכל להשאיר את המחשב הנייד והמים שלנו בתוך התיק ומכונת הבידוק תוכל להבין בעצמה האם מדובר במשהו מסוכן. כיאה למאה ה-21.

בהתחלה כ-15 שדות תעופה בארה"ב ינסו את המכשירים החדשים, כשנכון לעכשיו הוא עובד כבר בשלושה - פיניקס, בוסטון וניו יורק. הייתרון החדשני של מכשירים אלה, זה שהם יוכלו לסרוק ולהציג תמונת תלת מימד של הציוד שנמצא בתיק הנוסע. ציוד חשוד יסמון על ידי המכשיר ובמקרה כזה התיק הספציפי והתכולה שבתוכו ייבדקו באופן פרטני, מבלי שכל נוסע יאלץ להוציא ציוד מראש.

עד סוף שנת 2019 צופים שיהיו מעל 145 מכונות שיפעלו בכל רחבי המדינה ואנחנו מקווים שלאחר מכן, המכונות יעשו עלייה גם לשאר העולם ולארץ.

עובדי רשות שדות התעופה האמריקאית (צילום: Scott Olson, GettyImages IL)
הסוף להוצאת המחשב הנייד מהתיק? | צילום: Scott Olson, GettyImages IL