השחיקה במחירי מוצרי התיירות בעונת החורף שמתמקדת בעיקר בטיסות מגיעה גם למלונות היוקרה - כך מגלה אתר הוטלס קומביינד. מנתוני האתר עולה כי אפשר ללון כיום במחיר של פחות מ-200 שקל במלון 5 כוכבים (לא בישראל כמובן).

בין הדוגמאות: מלון Civitas Rethymnae בכרתים בדרגת 5 כוכבים מציע לילה ב-183 שקל. דוגמה אחרת היא מלון President Hotel בפראג, גם הוא בדרגת 5 כוכבים, המציע לילה ב-224 שקל. במזרח הרחוק אפשר להתארח במלון premier Hotel Dongdaemun בסיאול במחיר של 257 שקל ללילה, וגם במלדיבים מלון Marina Boutique מוצע במחיר של 259 שקל ללילה.

הסיבה למחירים הזולים יחסית נעוצה בכך שחודש נובמבר מאופיין כחודש חלש בעולם תיירות, עד לתקופת חד המולד שבה המחירים יעלו, וכך מלונות בדרגת 5 כוכבים שוחקים את המחיר למחיר עממי ונגיש לנופשים שאינם יכולים להרשות לעצמם להתארח בהם בשיא עונת התיירות.

לדברי איל סגל, מנכ"ל אתר חיפוש המלונות הוטלס קומביינד ישראל, "מלונות פאר ימשיכו להציע את עצמם במחיר מוזל עד לתקופת החגים הנוצרית. בתקופה הנוכחית חלה בחו"ל ירידה גורפת בענף של עשרות אחוזים שפחות מורגשת במלונות זולים, אך במלונות יקרים נחסכים מאות שקלים במחיר ללילה ואלפים במחיר החופשה הכולל".

ומה בישראל? מחירי מלונות 5 כוכבים בתל-אביב ירדו בפחות מ-20%, למרות שתקופת הקיץ הסתיימה. בהשוואה לערים אחרות בעולם ובארץ הירידה המתונה יחסית במחירים משקפת ביקוש תיירות חזק שמאפשר לשמור על רמת המחירים, בין היתר לאור תיירות עסקית שפוקדת את ישראל, תיירות שבחגים ירדה.

לפי האתר, חדר זוגי במלון 5 כוכבים מוצע במלון הרודס תל-אביב ב-1,378 שקל. בדן אילת, המחיר עומד על 1,720 שקל, ובמלון רויאל ים המלח 772 שקל. מחירים אלה יקרים יותר מחופשה בחו"ל, גם אם מוסיפים להשוואה מחיר טיסת לאו קוסט ושהות בחו"ל בסוף שבוע.

וכמה מוכן לשלם התייר הישראלי על לינה בחו"ל? "לפי סקר ששקלל עשרות אלפי חיפושי חופשות בהוטלס קומביינד, עלה כי המחיר הממוצע שישראלי מוכן לשלם על מלון הוא 380 שקל ללילה ברמת אירוח של 3 כוכבים, כך שהמחירים המוצעים כעת בחו"ל מותאמים למרבית הישראלים", אומר סגל.

>> החיות האלו מבלות בחו"ל יותר יפה מכם
>> אפליה בגרמניה: הצימר הוא לא לישראלים