המחאה על רפורמת הפנסיה של הנשיא מקרון בצרפת נמשכת. ברחובות הערים מתקיימות לא מעט הפגנות, חלקן אלימות, ובפריז נסגרו בימים האחרונים מספר אתרי תיירות, ואף החשיכו את מגדל אייפל וסגרו את העלייה עליו.

"זה מאוד מתסכל עבורנו. הגענו לטייל בפריז ליום אחד ולמרבה הצער דווקא ביום הזה כמעט כל העיר היתה משותקת", מתאר תייר מדרום אפריקה על החוויה שלו בעיר האורות. "אני מניח שאלה החיים. נאלץ לחזור לבקר כאן שוב כמו שצריך".

מגדל אייפל סגור (צילום: ap)
"המגדל סגור" | צילום: ap
הפגנות מחאה בצרפת (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
ההפגנות ברחובות | צילום: שי פרנקו, רויטרס

בתוך כך, גם מקומות כמו מוזיאון האומנות ד'אורסיי וארמון ורסאי, סגרו את שעריהם למבקרים בימים האחרונים.

בנוסף לאתרי התיירות, אם לא ימצא פתרון וההפגנות ימשיכו, התיירים שיגיעו לפריז בתקופה הקרובה יתקלו גם בשיבושים במערכת התחבורה, לרבות בחברת התעופה הלאומית אייר פראנס שרבים מעובדיה שובתים. כמו כן, מערכת הבריאות ושירותים שונים בעיר עובדים במתכונת מצומצמת.

על פי דיווחים בתקשורת המקומית, מעל 650 אלף אנשים השתתפו בהפגנות שונות ברחבי המדינה, כשרובם כאמור, התרכזו בעיר הבירה. על פי נתונים אלה, נראה שהמחאה רק הולכת ומתרחבת ועל פי ההערכות ,השיבושים הרבים באתרי התיירות ובכלל צפויים להימשך גם בשבוע הקרוב.

יחד עם זאת, חשוב לציין שנכון לעכשיו אין אזהרת מסע כלשהי לצרפת בכלל ולפריז בפרט, ועל פי המטה לביטחון לאומי ניתן להגיע לטייל במדינה בבטחה. 

הפגנות מחאה בצרפת  (צילום: רויטרס)
המחאה ברחובות צרפת | צילום: רויטרס
המחאה בצרפת (צילום: ap)
צילום: ap