אם מחשבה על קפיצות באנג'י מעוררות בכם חלחלה וזעזוע, כדאי שתעצרו בנקודה הזו ותעברו לקרוא אייטם יותר רגוע, כמו איך עושים קאפקייקס בטעם תות. אבל אם בילדותכם הייתם מאלה שמטפסים על עצים מבלי לחשוב איך אתם יורדים מהם – ודאי תעריכו את האנשים הבאים.

עשרות אנשים השליכו את עצמם מצוק בגובה 27 מטרים, במסגרת אליפות העולם בצלילת צוקים, שמכונה גם Red Bull Cliff Diving World Series. מדובר למעשה על טורניר, שבמסגרתו משתתפים המתחרים בשמונה קפיצות במקומות שונים בעולם. התמונות שלפניכם צולמו ב-Possum Kingdom Lake, שמורה במערב דאלאס שבטקסס, וזהו רק השלב השלישי בתחרות. לאחר מכן עוברת התחרות לקופנהגן, ומשם בין היתר ל- Azores שבפורטוגל, Mostar שבבוסניה-הרצגובינה, Polignano a Mare שבאיטליה ו-Bilbao בספרד.

תחרות קפיצה מצוקים (צילום: Handout, GettyImages IL)
תחרות קפיצה מצוקים | צילום: Handout, GettyImages IL
תחרות קפיצה מצוקים (צילום: Handout, GettyImages IL)
תחרות קפיצה מצוקים | צילום: Handout, GettyImages IL

עוד ב-mako חופש:

50 החופשות המשפחתיות השוות בארץ
המקומות שניקול ראידמן הכי אוהבת בעולם
בלי יתדות: האוהל שעומד ב-4 דקות

בטקסס ביצעו הצנחנים לא פחות מארבע קפיצות שונות, כאשר צוות השופטים דירג אותם על הצורה בה קפצו והסיבובים והתנועות שביצעו במהלך הקפיצה, והעביר הלאה רק את שמונת הצנחנים שקיבלו את הציון הגבוה ביותר. ביניהם היה אפשר למצוא את גארי האנט הבריטי מסאות'המפטון בן ה-30, שניצח בארבע מתוך חמש האליפויות האחרונות. באירוע בטקסס הוא דורג שוב במקום הראשון, עושה רושם שהוא בדרך לגביע נוסף. אחריו דורג אורלנדו דוק מקולומביה, אלוף עבר נוסף שהגיע למקום השני, ושאר המתמודדים שעברו לשלב הבא היו גם דייויד קולטרי מלוס אנג'לס, ארטם סילנצ'קו מרוסיה, רייצ'ל סימפסון מארה"ב, ליסה-אן ריצ'רד מקנדה וג'ינג'ר הובר מארה"ב.

"מה שאני אוהב בתחרות הזו", אמר האנט, "הוא שהיא לא כל כך נוקשה. אתה חייב להיות גמיש ולקפוץ גם אם אתה לא מרגיש 100 אחוז בטוח שאתה מוכן". נשמע ונראה כמו סיוט של כל אמא פולניה.