בסקר שנערך באנגליה טענו 45 אחוזים מהתושבים שהזוהר הצפוני זה הדבר הבא שהם רוצים לראות בטיול שלהם. זה לא מפתיע, היות ותופעת הטבע הזו, אותה ניתן לראות בחלקו הצפוני של כדור הארץ, היא אחת המרהיבות שיש. אבל מה שאותם 45 אחוזים חיביים לדעת, וגם אתם אם חשבתם להצפין, זה שבקרוב זוהר  הקוטב הולך להיעלם מהעולם לכמה שנים.

מדענים טוענים שבשנים הקרובות הזוהר הצפוני יחלש משנה לשנה והסיכוי לראות אותו ייפחת עד לאפס בגלל תופעה שנקראת "מערכת שמש מינימלית" (Solar Minimum). אז אם אתם רוצים להספיק ולראות את התופעה, אתם צריכים לעשות את זה ממש עכשיו, או שתאלצו להמתין כ-7 שנים.

השנה האחרונה הייתה שנה נהדרת לצפות בזוהר הצפוני ובחודש האחרון, בזכות רוחות סולאריות ומזג אוויר טוב, היה ניתן לצפות בה אפילו מהממלכה. אך מסתבר שאחרי הסערה מגיע השקט וכעת אנחנו נכנסים למערכת שמש חדשה שתימשך כ-7 שנים ובה השמש תתרחק מכדור הארץ היות ומסלול ההקפה של כדור הארץ סביבה הוא אליפסי, ולכן האפשרות לראות את הזוהר הצפוני ייחלש משנה לשנה. הרמה הנמוכה ביותר תהיה משנת 2020 והלאה.  

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להספיק ולראות את אורות הצפון, כדאי שתגיעו למדינות כמו שבדיה, נורווגיה או איסלנד בשנה הקרובה. אם לא, תאלצו לחכות שמערכת השמש הזו תסתיים ואז הזוהר הצפוני צפוי לחזור ולהיות בוהק וחזק מתמיד. בשנת 2025, אם תצליחו להמתין עד אז, התופעה המרהיבה צפויה לחזור בכל הכח. 

A post shared by Arctic Experience Арктика (@arctic.experience) on

כדי לראות את האורות בצורה הכי טובה אתם צריכים שילוב של ידע, בחירת מקום נכונה וגם קצת מזל. השמיים צריכים להיות נקיים מעננים ואתם צריכים לבחור נקודת תצפית שמרוחקת כמה שיותר מעיר גדולה, בה האורות יכולים להפריע לראות, ולבסוף להמתין עד שהמופע יתחיל בלילה. החודשים הכי טובים הם בין ספטמבר למרץ (חודשי החורף) ומומלץ להגיע לנקודה בה תבחרו בחצות.

אם הכתבה הזו עשתה לכם חשק ואתם כבר בדרך לארוז מזוודות, כדאי שתדעו שאלה 10 המקומות הכי טובים לראות בהם את הזוהר הצפוני על פי אתר אקספדיה:

  1.  נורווגיה - Svalbard
  2.  נורווגיה - , Tromsø
  3.  נורווגיה - Lofoten
  4. שבדיה - Abisko Aurora Sky Station
  5.  פינלנד - Kakslauttanen Arctic Resort
  6. שבדיה -  Aurora Mountain Lodge
  7.  איסלנד - Thingvellir National Park
  8. פינלנד -  Muonio
  9. איסלנד - Glacier Lagoon
  10. שבדיה -  Icehotel 365

(מקור)

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש