הכתבה בקצרה: נוסעת התפרעה השבוע בטיסה מקפריסין למנצ'סטר, והפחידה את הנוסעים והצוות כשטענה שיש לה חומרי נפץ וצעקה "אללה אכבר". נוסע שהיה על הטיסה הפך לגיבור לאחר שהצליח לרסן אותה.

 

תייר בריטי זכה לשבחים על ריסון נוסעת בטיסת Jet2 מלרנקה למנצ'סטר השבוע, לאחר שזו רצה בלבוש מינימלי לאורך המטוס וניסתה פעמיים לפרוץ לתא הטייס תוך שהיא צועקת "אללה אכבר", לפי התקשורת הבריטית.

ה"דיילי מייל" אמר כי האב לשלושה פיליפ אובריאן, בן 35, שנסע עם משפחתו בטיסה ביום שלישי, הצליח לרסן את האישה לאחר שצוות המטוס לא הצליח, זאת מכיוון שהיה לו ניסיון קודם בעבודה באבטחה.

מטוס ג'ט 2 (צילום: Bradley Caslin, shutterstock)
המטוס הוסט לפריז. ג'ט 2 | צילום: Bradley Caslin, shutterstock

בדיווח נאמר כי נראה שהאישה טענה במהלך ההשתוללות שלה כי יש בידה חומרי נפץ, וכן שאלה את הילדים שאיתם הייתה אם הם "מוכנים למות".

"היא גם סיפרה לנוסעים ולחברי הצוות המבועתים שהוריה חברים בארגון הטרור דאע"ש", נכתב במייל. הצילומים שותפו ברשתות החברתיות על ידי כמה נוסעים.

ה"מייל" ציטט את אובריאן שאמר "כולם רעדו מפחד". לאחר מכן הוא שאל איש צוות מדוע אף אחד לא מעכב את האישה ונאמר לו שהם לא מסוגלים, אז הוא החליט לעשות זאת. אובריאן אמר שהוא שאל את האישה למה היא אומרת דברים כאלה והוא טען שהיא ענתה: "אם אני לא אעשה את זה, יהיה פיצוץ וכולם הולכים למות".

על פי ה"דיילי מירור", אובריאן, עצר את האישה, ככל הנראה בשנות השלושים לחייה, ועזר לאנשי הצוות לקשור אותה בכיסא. הטייס הסיט את הטיסה לפריז והאישה הובלה הורדה מהמטוס בידי כוחות הביטחון המקומיים.

על פי אובריאן: "הכל היה רגיל ואז זמן קצר לאחר ההמראה אישה רצה במעבר עירומה ודפקה בדלת תא הטייס בצעקה 'אללה אכבר'", אמר ל"מירור". "כשהאישה הלכה שוב לתא הטייס השתלטתי, הורדתי אותה לקרקע ובשלב הזה הטייס ביצע נחיתת חירום לפריז".