לפני כשנה, יוסי וג'ני אדלר, זוג חרדי מדטרויט, מצאו את עצמם בסיטואציה הכי משפילה שיש: השניים, ביחד עם ביתם שהיתה בזמנו בת 19 חודשים, הורדו מטיסה של חברת אמריקן איירליינס ממיאמי לדטרויט, בגלל שלטענת צוות הטיסה נוסעים רבים התלוננו על ריח גופם. ב-ABC דווח בזמנו שהשלושה לוו בירידה מהמטוס על ידי צוות האבטחה ונאמר להם להזמין טיסה אחרת.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

"מיד לאחר שהורידו אותנו, סגרנו מאחורינו את שער הטיסה ואמרו לנו ש'כמה נוסעים התלוננו שיש לכם ריח גוף לא טוב. אנחנו לא יכולים לתת לכם לחזור'", טען בזמנו יוסי אדלר בריאיון לגוף תקשורת מקומי. "על איזה ריח גוף הם מדברים? אין לנו שום בעיה בריח הגוף. אני רוצה שיגידו לי את הסיבה האמיתית שבגללה הורידו אותנו מהמטוס. אני מאמין שהורידו אותנו בגלל הדת שלנו".

כעת, המשפחה החליטה להגיש תביעה נגד חברת התעופה אמריקן איירליינס לבית המשפט בדרום טקסס ודורשת לקבל פיצויים על האירוע החמור שעברה לטענתה.

בכתב התביעה נכתב בין השאר שהטייס התייחס אליהם בצורה פוגענית. בנוסף, הם טוענים שהדייל הורה להם לרדת מהמטוס חמש דקות לאחר שהתיישבו בטענה שריח הגוף שלהם לא טוב, ללא שום רצון לשמוע את הצד שלהם. בנוסף, לטענתם, אחראי הטיסה סינן לעברם משפט שאומר ש'הוא לא מופתע כי חרדים גם ככה מתקלחים פעם בשבוע'.

המשפחה מצידה טוענת שהם מעולם לא נתקלו בתלונות כאלה ואף התקלחו ממש לפני העלייה למטוס. 

כעת הם דורשים לקבל פיצוי בסכום שלא פורסם.

חברת התעופה טוענת שההחלטה להוריד את המשפחה נבעה מדאגה לנוסעים אחרים וכל רמיזה להתנהלות שנובעת מדתם, היא פשוט לא נכונה.