החיפושים מתגברים: בקרוב ייפתח היום השני לחיפושים אחר ינאי רימון, בן 25 משדרות, שנפל ביום רביעי למי נהר במהלך שיט במקסיקו ומאז אבדו עקבותיו. נכון לעכשיו, היות ובמקסיקו זו שעת לילה, החיפושים הופסקו ויחודשו רק אחה"צ (יום שישי), שעון ישראל. כרגע עדיין אין קצה חוט.

הפעולות שהיו אתמול ויתחדשו בקרוב יהיו באוויר ע"י מסוקים וצוות אווירי של מפעילי רחפנים, סריקת סירות וקייאקים, כלבי גישוש וסריקות רגליות לאורך גדות הנהר, כולל של חבריו של ינאי.

חיפוש נעדר במקסיקו (צילום: גוגל מפות)
אזור החיפושים אחר ינאי שנעדר במקסיקו | צילום: גוגל מפות

חיליק מגנוס, מ-MAGNUS איתור וחילוץ שמובילים את מאמצי החילוץ עם משרד החוץ וחברת פספורטכארד, מתאר את מה שנעשה במקסיקו: "המאמצים נעשים בתחושת חירום, מלווה את המאמץ הנרחב בין הצוותים מקומיים, המשמר האזרחי, מכבי אש, מתנדבים כפריים, קבוצות המתנדבים של בית חב"ד וחבריו כמובן. לצד ניהול ותגבור החיפושים כולל שימוש ברחפנים ואמצעים טכנולוגיים על ידי צוותים מיוחדים שנחתו במדינה".

החיפושים אחר ינאי רימון במקסיקו (צילום: באדיבות MAGNUS)
החיפושים אחר ינאי רימון במקסיקו | צילום: באדיבות MAGNUS
החיפושים אחר ינאי רימון במקסיקו (צילום: באדיבות MAGNUS)
החיפושים אחר ינאי רימון במקסיקו | צילום: באדיבות MAGNUS

חיליק מוסיף: "בחילוץ בגופי מים, זה תמיד מעשה קשה. כי גוף מים דינאמי, מה שבדקת עכשיו לא יהיה רלוונטי אחר כך. לכן, המלאכה דורשת שתחזור עליה שוב ושוב. התמודדות עם מים זורמים מפגישה אותך עם מפלים, מים לבנים שמהירות הזרימה שלהם מסוכנת, זרימות רגילות ויש אזורים שאף נפתחים ללגונות או מקרים בהם הנחל מתפצל לערוצים. מכאן שזהו אירוע מורכב".