עיכוב בטיסה זה דבר מאוד מעצבן. מעבר לעובדה שזה מעכב לנו את החופשה שחלמנו עליה בחו"ל, הרבה פעמים זה תופס אותנו בשדה, בלי שהיינו מוכנים לכך מראש. בדיוק מהסיבה הזו אפליקציית Google Flilghts מכניסה פיצ'ר חדש למערכת שלה שתתריע מראש על טיסות שעומדות להתעכב, לפני שחברות התעופה יודיעו על כך בעצמן, אולי אפילו לפני שחברות התעופה בכלל ידעו שזה מה שהולך לקרות.

איך זה יעבוד? כמו כל דבר שהמפלצת של גוגל יודעת לחזות מראש, בעזרת נתוני טיסה מהעבר ואלגוריתם מתוחכם שיודע ללמוד ולחזות את מה שהולך להתרחש. התחזית על ביטול או עיכוב בטיסה תופיע לנוסע רק במידה והיא בטוחה בסבירות של לפחות 80 אחוזים שזה מה שהולך להתרחש.

בחברת גוגל, למרות הבטחון הרב שהיא נותנת ליכולות הניבוי שלה, עדיין ממליצים להגיע לשדה התעופה בכל מקרה. זאת מכיוון שהאפליקצייה כמובן יכולה לטעות וגם אם היא לא טעתה, ההסתמכות על הבינה המלאכותית הזאת עדיין לא קבילה בצורה רישמית, מה שיכול להיות בעייתי אם תאלצו לפנות לתהליכים משפטיים למשל. ובכל זאת, הידיעה מראש שהטיסה שלכם הולכת להתעכב, מורידה את אלמנט ההפתעה הלא נעים כשמגיעים לשדה התעופה, וזה לא מעט.

גוגל לא עוצרת כאן ובהמשך תכניס פיצ'רים נוספים שמטרתם לעזור לטסים לתכנן את הטיול בצורה הכי משתלמת, בעיק למי שרוצה לטייל בתקציב נמוך. בין השאר, האפליקצייה תציג בצורה יותר שקופה כמה תעלה לכם הטיסה אחרי הכסף שצריך להוסיף על כיסא וכבודה בטיסת לואו קוסט, כך שתוכלו להשוות בצורה יותר נוחה בין החברות השונות. איך זה שלא עשו את זה עד עכשיו?

(מקור)

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש